FTC;Honvéd;Vasas;OTP Bank Liga;Gyirmót;

2017-04-13 07:54:00

Hullámvölgyben a fővárosi zöldek

Ezúttal sem tartott sokáig a Budapest Honvéd „királysága” a labdarúgó OTP Bank Ligában, hiszen a néhány héttel ezelőttiekhez hasonlóan a tegnap befejeződött 26. forduló végén is egy kört követően volt kénytelen visszaadni a listavezető pozíciót a kispesti csapat. A Videoton tegnap Gyirmóton győzte le a sereghajtót, ezzel ismét a székesfehérváriak vezetnek.

A Vasas és a Budapest Honvéd keddi veresége után tegnap újabb, - talán utolsó - esély kínálkozott a felzárkózásra a címvédő Ferencváros előtt, ám a bajnokcsapat nem élt ezzel: 3-1-re kikapott a Paks vendégeként. Ezzel együtt a hazaiak folytatni tudták remek idei szereplésüket pályaválasztóként, hiszen az idényben lejátszott 13. paksi bajnoki mérkőzésükön is megőrizték veretlenségüket, a tavaszi idényben pedig – minden pályára lépésüket figyelembe véve – kilencedik alkalommal sem találtak legyőzőre.

Thomas Doll, az FTC vezetőedzője hiába kérte korábban is csapatától, a játékosok ezúttal sem tudták „felpörgetni” az első félidei játékukat. A "atomvárosban" lejátszott mérkőzésen bár kellemes futballidő fogadta a csapatokat, a mérkőző felek bő fél órán keresztül képtelenek voltak veszélyhelyzetet teremteni. A 30. percben aztán az ex-ferencvárosi Bartha László járt túl a 100. magyar bajnokiján pályára lépő Dibusz Dénes eszén, jobbal lőtte ki a jobb sarkot jó 25 méterről (1-0). A Paks második góljára alig negyed órát kellett várni, s abból is kivette részét Bartha, akinek lövését még védte Dibusz, a kipattanót azonban Haraszti Zsolt lőtte a kapuba (2-0).

A térfélcserét követően sem változott a játék képe, a nagy hírű vendégcsapat súlytalannak bizonyult. A kegyelemdöfést Hajdú Ádám adta meg a 79. percben, aki góljával háromra növelte a paksi fórt (3-0). A végeredményt mégsem ő, hanem a 88. percben Böde Dániel állította be, ám a Tolnából származó játékos és csapata sem lehetett boldog a szépítő találattal.

A vereséggel a fővárosi zöld-fehérek három héten belül másodszor kaptak ki, így megrekedtek a tabella negyedik helyén. Pillanatnyilag az ötödik helyezett Paks közelebb van a Ferencvároshoz (egypontnyira), mint a kétpontos előnnyel harmadik Vasas, amellyel szombaton találkozik az FTC...