futball;BL;Real Madrid;München;

2017-04-13 00:45:00

Münchenben nyert a Real

A tizenegyest is hibázó, a találkozót tíz emberrel befejező Bayern München 2-1-re kikapott hazai pályán a Real Madridtól a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. A másik német csapat, a Borussia Dortmund a keddi robbantás miatt tegnapra halasztott meccsen szenvedett otthon 3-2-es vereséget a Monacótól, az Atlético Madrid a Leicesternél bizonyult jobbnak 1-0-ra.

Az előzetesen várt izgalmas, eseménydús mérkőzést vívott egymással a Bayern München és a Real Madrid. Az Allianz Aréna közönsége egyetlen percig sem unatkozott, a hazaiak Arturo Vidal fejesével szerezték meg a vezetést, és meg is duplázhatták volna az előnyt, ha Vidal nem az égbe lövi a müncheniek számára ajándékba adott tizenegyest (Carvajal válláról pattant le a labda a tizenhatoson belül). A második felvonás egy Ronaldo-góllal kezdődött, a folytatásban a Bayernnél volt többet a labda, a Real Madrid alakított ki veszélyesebb helyzeteket. A 61. perctől tízen maradtak a müncheniek, Javi Martinez ugyanis megkapta második sárga lapját, Ronaldo pedig a 78. percben egy újabb remek lövéssel a Realnak szerzett vezetést. A müncheniek tíz emberrel is mindent megtettek az egyenlítésért, de próbálkozásaikat nem kísérte siker, a madridiak Münchenben nyertek 2-1-re.

A másik madridi csapat is előnnyel várhatja a visszavágót, az Atlético Griezmann tizenegyesből szerzett találatával nyert 1-0-ra a Leicester ellen. A találkozó előtt a szigetországi szurkolók egy csoportja összecsapott a madridi rendőrökkel, nyolc drukkert őrizetbe vettek.

A keddről tegnapra halasztott találkozón a dortmundiak hiába birtokolták közel kétszer annyit a labdát, mint az ellenfelük, összességében megérdemelt 3-2-es vereséget szenvedtek hazai pályán az AS Monacótól. A vendégek Mbappé révén még egy büntetőt is kihagytak.

Az egyetlen keddi találkozón a Barcelona sima 3-0-ás vereséget szenvedett Torinóban a Juventustól. Az eredmény nem is annyira rossz katalán szempontból, hiszen a nyolcaddöntőben 4-0-ra kapott ki a Paris Saint-Germain otthonában. S mivel ebből a reménytelen helyzetből is sikerült továbbjutniuk Messiéknek a következő fordulóba, a háromgólos hátrány ledolgozása a Nou Campban esedékes visszavágón már-már formalitásnak tűnik. A helyzet persze azért nem ennyire rózsás. Az olasz csapatnak ugyanis nagyon nehéz gólt lőni. A Serie A 31 mérkőzésén mindössze 20 gólt kapott Buffon. Ám a BL-ben is már-már bevehetetlen erődnek számít a Juventus kapuja. A csoportmeccsek során a veterán hálóőrnek csak kétszer kellett kihalásznia a hálóból a játékszert, ilyen kevés gólt a torinóiakon kívül csak az Atlético Madrid kapott. A nyolcaddöntőben pedig a Porto támadói egyszer sem tudták feltörni a Buffonhoz hasonlóan nem csekély tapasztalattal rendelkező Chellini és Bonucci által uralt védelmet.

A Juve parádés első félórát mutatott be. A 7. percben Cuadrado átadása után Dybala takarásból egészen parédés mozdulattal helyezett a hosszú sarokba. Az apró termetű argentint sokszor hasonlítják Messihez, nos, ezen a meccsen felülmúlta ötszörös aranylabdás honfitársát. Ezúttal is bizonyította, remekül lát a pályán, kiválóan cselez, s rendkívüli veszélyt az ellenfél kapujára. A 22. percben is ő volt a főszereplő: ezúttal bal oldalról lőtt hatalmas gólt. A 0-2 után valamelyest észhez tért a Barcelona, ezúttal azonban a máskor oly hatékony MSN, Neymar, Suárez és Mesi triója minden helyzetet elpuskázott. A második félidő elején is több lehetőség adódott a gránátvörösök előtt, de ezúttal sem tudtak gólt szerezni. A Barca az 55. percben kapta meg a kegyelemdöfést: egy szöglet után Chellini fejelt a hálóba. A Juventusnak sikerült is megőriznie tetemes előnyét. Hiába birtokolták a labdát Messiék 66 százalékban, s lőttek eggyel többször, 15-ször kapura. Ugyanakkor a Juve játékosai majdnem 10 kilométerrel (!) futottak többet.

Rio Ferdinand, a Manchester United egykori ásza, a brit BT Sport televízió szakkommentátora találóan fogalmazta meg Luis Enrique együttesének rákfenéjét. „Nem hajlandóak védekezni” – fejtette ki. Hozzátette, több olyan játékos viselheti manapság az együttes mezét, akik néhány éve a csapat közelébe sem kerülhettek volna.

Keretes1: Szolidaritás a Dortmund játékosaival

Továbbra is sok a rejtély Borussia Dortmund játékosait szállító busz elleni kedd esti robbantásos merénylet kapcsán, melynek során megsérült Marc Bartra, a német együttes védője, akit tegnap csuklótörés miatt kellett megműteni. A nyomozók két beismerő levélre is bukkantak. Az egyikből az derül ki, hogy a merényletet szélsőséges muzulmánok hajtották végre. Csakhogy egy antifasiszta csoport is magára vállalta az akciót.

A Spiegel internetes kiadása szerint az egyik levélben „Allah nevében” a német hadsereg vadászgépeinek kivonását követelik, illetve azt, hogy Berlin zárja be az Egyesült Államok németországi, ramsteini katonai bázisát. (A német vadászgépekkel az Iszlám Állam, az IS terrorszervezet állásait támadják Szíriában.) A levelet az teszi gyanússá, hogy semmiféle jelképpel sem hivatkoznak az IS-re. A német hatóságok szokatlannak tartják azt is, hogy egy merénylet után ilyen követelésekkel állnak elő. A másik, antifasiszta „beismerő levél” szerint azért hajtották végre az akciót, mert a BVB nem lép fel kellőképpen a rasszistákkal szemben.

A rendőrség iszlamista hátteret gyanít, tegnap őrizetbe vettek egy férfit a robbantás kapcsán.

A merényletet követően példátlan szolidaritási kampány indult. A Dortmund szurkolói vendégül látták a Monaco drukkereit, bizonyságát adva annak, hogy a labdarúgás közelebb hozza az embereket. Szolidaritási oldalt hoztak létre a Twitteren is.

Keretes2: Bajnokok Ligája, negyeddöntők