Chelsea;FA Kupa;

2017-04-24 07:59:00

FA Kupa - londoni döntő lesz

Két londoni együttes jutott be a labdarúgó FA Kupa döntőjébe. Szombaton a bajnokságban listavezető Chelsea 4-2-re bizonyult jobbnak a második helyezett Tottenhamnél. Legutóbb 1999-ben fordult elő, hogy a bajnokság első két helyezettje csatázott egymással a fináléba kerülésért. A látványos mérkőzésen Willian már az ötödik percben előnyhöz juttatta a kékeket szabadrúgásból (kilencedik alkalommal bizonyult eredményesnek ebben a szezonban ilyen játékhelyzetből), tizenhárom perccel később Kane egyenlített (1-1). Willian tizenegyesből még az első játékrész vége előtt juttatta ismét vezetéshez csapatát (2-1), amire Alli válaszolt a másik oldalon az 50. percben (2-2). A hajrában a Chelsea-ben ezúttal csereként pályára lépő Hazard szerzett vezetést a kékeknek, a végeredményt pedig Matic állította be egy hatalmas bombagóllal (4-2).

A másik találkozón az Arsenal a játék minden elemében rosszabbul teljesített a Manchester Citynél, kivéve a leglényegesebbet, 120 perc alatt eggyel többször talált a kapuba ellenfelénél. Kilencven perc elteltével 1-1 volt az eredmény, Agüero góljára az Arsenal Monreal találatával válaszolt. A ráadásban Alexis Sanchez döntötte el a párharcot, hiába birtokolta sokkal többet a labdát a manchesteri együttes (62-38), hiába volt több kapura lövési kísérlete (5-2), május 27-én Chelsea-Arsenal döntőt rendeznek az FA Kupában.