A Népszava több forrásból is úgy értesült, hogy a sportági szövetségek számára nem írták elő, kit kell támogatniuk, a kormány nem állt be egyik jelölt mögé sem. Borkai Zsolt, a MOB jelenlegi elnöke ma Győrben találkozik Orbán Viktor miniszterelnökkel, ám hiába bízik a kormányfő támogatásában, nem fogja megkapni. Nem is lenne logikus, hogy az állami vezetés olyan vezető mögé álljon, akinek a szervezetétől a sporttörvény módosításával jogköröket, feladatokat vett el – a magyar sport felügyelete, az állami források elosztása – ettől az évtől az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) sportállamtitkárságához került. A MOB kizárólag az olimpiai játékokkal kapcsolatos feladatokat látja el.
Szabó Bence főtitkárként dolgozott az elmúlt ciklusban a MOB-ban, tavaly november 22-én mentették fel. Leváltásában komoly szerepe volt megromlott viszonyának Nagy Zsigmonddal (aki a MOB nemzetközi igazgatója) és Sipos Gertruddal (Borkai elnöki tanácsadója). Felelőssége viszont Borkaihoz hasonlóan vitathatatlan az elmúlt négy év kudarcaiban.
Kulcsár Krisztián jelenleg is Svájcban él és dolgozik a Nemzetközi Vívó Szövetség (FIE) igazgatójaként, a korábbi világbajnok párbajtőröző megválasztása esetén kívülről érkezne az olimpiai mozgalom élére, ennek minden előnyével és hátrányával. Mellette szól, hogy hiteles, nincsen mögötte egy kudarcokkal terhelt időszak, hátránya, hogy nem ismeri jól az itthoni, rendkívül speciális rendszert.
„Borkai Zsolt alkalmatlansága az elmúlt négy évben mindenki számára nyilvánvalóan kiderült, a másik két jelölt közül nagyon nehéz választani. Bárki lesz a befutó, minden azon múlik, hogy milyen elnökséget választanak a küldöttek, illetve, kik lesznek az elnök közvetlen munkatársai – mondta lapunknak Török Ferenc, jogász.
Török a hétfői, a MOB alapszabályát módosító rendkívüli közgyűlésen hangos szóváltásba keveredett Magyar Zoltánnal, a Magyar Torna Szövetség (MATSZ) elnökével. Kíváncsiak voltunk, azóta sikerült-e békésen lezárni a vitájukat...
„Nem zártunk le semmit" – reagált Török. "Azóta voltunk együtt rendezvényen, köszöntünk egymásnak, kezet fogtunk, de nem került szóba, ami a közgyűlésen történt. A vitánk azzal kezdődött, hogy Magyar Zoltán szerint nem ülhettem volna be a küldöttek közé, én pedig azt gondolom, tiszteletbeli tagként nem a nézők soraiban van a helyem. Ezután vágta a fejemhez a MATSZ elnöke, hogy nem támogattam a budapesti olimpiai pályázatot. Ezen nemcsak azért lepődtem meg, mert ez nem igaz, hanem azért is, mert 1984-ben Magyar Zoltán is azok közé tartozott, akik támogatták a magyarok távolmaradását a Los Angeles-i olimpiától.”