A munkavállalói jogokat visszakövetelő közös nyilatkozat mellett azzal is jelezte az összefogást az öt nagy szakszervezeti tömörülés vezetése, hogy együtt koszorúzták meg az 1890-es első munkásfelvonulás Városligetben felállított szakszervezeti emlékkövét.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) és tagszervezetei, valamint a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (ÉSZT) és az Értelmiségi Szakszervezeti állították fel a Napozóréten, a majális népes közönsége így könnyen belekóstolhatott a párhuzamosan futó politikai beszélgetésekbe. A közszféra meghívására az MSZP és az Együtt elnöke, a Jobbik munkavállalói programvezetője, a Liberálisok, az LMP és a Párbeszéd vezetői ismertették munkavállalói programjaikat.
A Liga nem szervezett politikai programokat, de vezetői saját sátrukban beszélgettek az érdeklődőkkel, a Munkástanácsok pedig követve eddigi hagyományait, nem települt ki a Városligetbe.
A ligetben volt az LMP, mely szerint egy közparkban nincs helye gigantikus betonépületeknek, az ellenzéki párt ezért meg fogja akadályozni a Városliget beépítését.
Megjelent a DK is. Gyurcsány Ferenc pártelnök legfontosabb üzenete az volt, hogy a jövő évi választáson a demokratikus ellenzéki pártok együtt fognak működni és a Fidesznek minden választókerületben csak egy demokratikus ellenfele lesz, "ha törik, ha szakad".
Az MSZP miniszterelnök-jelöltje arról beszélt, hogy megélhetési minimum bevezetésére van szükség. "Itt az idő, hogy elzavarjuk a kormányt!", "Orbán országlásának legyen végre vége, szüntessük meg a nemzeti nyomor rendszerét!" - hangoztatta Botka László.