Már nem a Mészáros és Mészáros Kft. a budapesti Bérc utca 6/b alatt épülő villa generálkivitelezője, hanem a Tief Terra Kft. A felcsúti polgármester építési vállalkozása 2014 novemberében kezdte meg a háromszintes gellérthegyi ház építését, de képtelen volt tartani a vállalt határidőt. Mészároséknak két év kevés volt a munka elvégzéséhez. 2016 áprilisának végén a vakolásnál tartottak, de azóta sem sikerült elvégezni az utolsó simításokat. Jelenleg kövekkel töltik fel a lépcsőzetesen kialakított támfal-hálókat, de az alsó szinttel, az alap betonfalakkal, lépcsőkkel, kertépítéssel is van még bőven munka.
A 2015-ben érvényes tájékoztató tábla az átadást 2015 negyedik negyedévre ígérte, a jelenlegi már 2017. június 26-ra valószínűsíti. Még egy évvel ezelőtt is Mészárosék dolgoztak a helyszínen, a másfél éves késedelem azonban, úgy tűnik, soknak bizonyult. A beruházást az épület tulajdonosa, a Tief Terra Kft. fejezi be fővállalkozóként, ő egyben a kivitelezés megrendelője is.
Az 1620 négyzetméteres, panorámás gellérthegyi telket 2012 decemberében szerezte meg Szíjj László cége. Az eladó fővárosi önkormányzat által lebonyolított árverés érdekessége volt, hogy kezdete előtt pár perccel indoklás nélkül visszalépett a másik pályázó. A tiszavirág életű - vélhetően annak is szánt - Albers Ingatlan Kft.-t 12 nappal az árverés előtt alapították 500 ezer forint tőkével, az árverést követően, 2013-ban fel is számolták.
A szerencse fia - minimális áron jutott a gellérthegyi telekhez
A rendkívüli panorámát nyújtó budai telekhez így a Tief Terra vetélytárs nélkül, minimális áron, 376 millió forintért jutott hozzá. A Tief Terráról 2009-es megalakulása óta nem lehetett tudni, valójában kinek a hazai érdekeltsége lehetett, német, majd svájci cégekhez is tartozott. 2016. januárban következett a coming out, amikor a tulajdonos EM Tiefbau Gruppe AG eladta a tiszakécskei Szíjj Lászlónak. A korábban szinte ismeretlen Szíjj a Forbes 2016-os listáján már a 6. leggazdagabb magyar vállalkozóként szerepelt 120 milliárdos vagyonával. A napi.hu 2017-es hasonló összeállításán viszont fel sem tűnik az első 20-ban, a 21. helyen szerepel 40 milliárddal.
Szíjj Lászlónak számos építőipari vállalkozása van. A Körösaszfalt Zrt. révén közvetetten hozzá kapcsolódó Magyar Építők Zrt.-nek jutott az utóbbi évek egyik legnagyobb állami megrendelése, az új Puskás Ferenc Stadion felépítése nettó 150 milliárd forintért. Mint megírtuk, a Körösaszfalt vezérigazgatója a 27 éves Pálffy Balázs, aki Mészáros Lőrinc vőjelöltje. A vállalat igazgatóságában feltűnt Csík Zoltán is, aki 2014-ben fél évre a Mészáros-család érdekeltségébe tartozó Aranykorona Zrt. vezető tisztségviselője volt. A Magyar Nemzet írt arról múlt szerdán, hogy a Magyar Építők nettó 4,5 milliárd forintért újítja fel a Magyar Nemzeti Bank Pallas Athéné Domus Animae alapítványa Csónak utcai Lónyai–Hatvany-villáját.
A felcsúti labdarúgó klub kiemelt szponzora, Szíjj László egyszemélyes társasága, a Duna Aszfalt Kft.-je is szárnyal. 2015-ben rekord nagyságú, 124 milliárd forintos árbevételt produkált. A Duna Aszfalt novemberben autópálya építést, januárban az M44-es gyorsforgalmi út Tiszakürt és Kondoros közötti 61 kilométeres szakaszának kivitelezését nyerte el nettó 145,77 milliárd forintért. A 444.hu összesítése szerint az idén januárban már 153 milliárd forint állami megbízásnál tartott az új Közgépként emlegetett társaság.