női kézilabda Bajnokok Ligája;Győr Audi ETO KC;

2017-05-08 07:55:00

Harmadszor Európa trónján a Győr

Hosszabbítás után ért fel Európa csúcsára a Győr, amely a női kézilabda Bajnokok Ligája tegnapi fináléjában 26-26-os rendes játékidő után 31-30-ra nyert.

Ha a Papp László Budapest Sportarénában befejeződő női BL-idényt nézzük, a szombati elődöntők eredményeinek alakulásától függetlenül a végjáték valamennyi résztvevője kellemes emlékekkel gondolhat majd vissza a magyar fővárosra, hiszen a tavalyi győztes CSM Bucuresti és a Buducnost Podgorica egyaránt elmondhatja magáról, hogy a szezon korábbi szakaszában egyszer legalább győzött Budapesten (a duó a negyeddöntőben búcsúzó Ferencvárost verte előzőleg – a szerk.).

A helyosztók napján aztán a vendégek közül a címvédő vigasztalódhatott az idénybeli második magyarországi győzelemmel, miután a bronzéremért vívott mérkőzésen a CSM a vártnál könnyebben elintézte a riválist.

Miután kiünnepelték magukat a románok, az aréna a tavalyi, büntetődobásokba torkolló aranycsatával ellentétben már nem az idén is jó létszámban érkező Bukarest-drukkerek örömétől volt hangos, a csarnok nagyja ugyanis a magyar bajnok Győri Audi ETO KC és az első döntőjére készülő Vardar Szkopje szurkolóitól zengett. Természetesen jobbára a szinte hazai környezetben pályára lépő Győrért szorítóknak köszönhetően, akik a kifüggesztett zászlók tanúsága szerint a szélrózsa minden irányából érkeztek: a lelátón sok más mellett volt például Hort, Mezőörs és Sárvár feliratú trikolór is.

A hangulatot csak fokozták Ambros Martín, a győriek vezetőedzőjének szavai, aki bő fél órával a kezdés előtt magyarul hergelte a zöldbe öltözött szektorok népét: „Újra a döntőben vagyunk, élvezzük a játékot együtt… Hajrá, ETO!”

A győri mezt viselő lányok pedig – bár az első támadást eredményesen befejező Jovanka Radisevic találata után a két nap során először és utoljára kerültek hátrányba – látszólag élvezték is. A szombathoz hasonlóan az aranycsatára is színültig megtelő csarnok közönsége kezdetben a Buducnost elleni elődöntőn kilencszer eredményes Görbicz Anita újabb parádénak lehetett tanúja, a kisalföldiek irányítója ugyanis csapata 12-10-es vezetéséhez 19 perc alatt öt találattal járult hozzá.

A folytatásban hosszú percekig tartotta magát a 13-10-es – magyar szempontból kedvező – állás. A közte három a szünetig kitartott (15-12), fél kézzel tehát már foghatták a trófeát a győriek.

A térfélcserét követően pedig – bár állandó veszélyt jelentett a rendre kétgólos közelségbe férkőző, percekkel a vége előtt egalizáló Vardar – nem úgy tűnt, hogy szeretnék elengedni azt. Ha nem Kari Grimsbö egy-egy védése, akkor a kapufa segítette ki a Győrt, amely a végén mégis „túlórára” kényszerült, a kétszer ötperces ráadásból azonban győztesen került ki, így harmadszorra is elhódította a serleget. Mióta Budapesten rendezik a kupasorozat végjátékát (2014 – a szerk.), másodízben.

A Győri Audi ETO KC idei döntője a 15. magyar érdekeltségű finálé volt a női BL, illetve elődje, a BEK történetében, egyben az 5. győzelem: 1982-ben a Vasas, 1999-ben a Dunaferr, 2013-ban és 2014 után pedig a Győr ért fel ismét a csúcsra.

Utóbbi sikerrel kapcsolatban elmondható: a kétnapos – s még inkább az egész éves – produkciónak köszönhetően abszolút megérdemelt.

Görbicz Anita, a Győr játékosa: Idén minden más volt, mint tavaly. Akkor nehezen dolgoztam fel, hogy Ambros Martin ennyire mellőzött, idén meg akartam mutatni, hogy bármelyik poszton képes vagyok jól játszani.