Olyan összeget ajánlott a Groupama biztosító a négy hónappal ezelőtti veronai buszbalesetben elhunytak családjainak, amelyet nem tudnak elfogadni - írta az Index. Azért a Groupamának kell fizetnie, mert ők szerződtek a busz és a gyerekek biztosítására is.
Balog Zoltán: a buszbaleset nem iskolai rendezvény keretében következett be, ezért az intézményfenntartó Klebelsberg Központ nem tud fellépni a károsultak nevében.
A portálnak egy édesanya is nyilatkozott, aki lányát veszítette el a balesetben. Mint mondta, a biztosító méltatlanul alacsony összeget ajánlott fel: egy elveszített gyermek után a család szülőként hatmillió, testvérenként hárommillió, nagyszülőként pedig egymillió forintot kap. Ennek eddig még csak részleteit utalták ki.
Az olaszországi Verona közelében január 20-án éjjel szenvedett balesetet egy autóbusz, amelyen többségben fiatalok, a budapesti Szinyei Merse Pál Gimnázium tanulói, valamint volt diákok, tanárok, szülők is utaztak. A szerencsétlenségben tizenhatan meghaltak, huszonhatan megsérültek.
A biztosító a tragédia után néhány héttel előleg gyanánt utalt át egymillió forintot a károsultaknak, míg az általuk egyoldalúan felajánlott összeget májusban, a múlt héten küldték meg. Emellett a tragédia fejleményeiről sem kapnak tájékoztatást. A szülőket az is felháborítja, hogy az iskolát fenntartó Klebelsberg Központ úgy látja, nem iskolai rendezvény volt a sítábor. „Az iskolából tudtuk meg, hogy van ilyen lehetőség, onnan hozták haza a szórólapokat, már negyedik alkalommal mentek Dél-Franciaországba a gyerekek. Az iskolában fizettük be a pénzt euróban, a tanárok szedték be a pénzt, befizettük ott a szállást, a síoktatást is, sőt, még biztosítást is kötöttek a gyerekeknek. Mi ez, ha nem iskolai rendezvény?” – tette fel a kérdést az index.hu cikkében Szendrei Móni, mindezt arra reagálva, hogy május elején Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere azt mondta, hogy a veronai buszbaleset nem iskolai rendezvény keretében következett be, ezért az intézményfenntartó Klebelsberg Központ nem tud fellépni a károsultak nevében.
A portál cikkének megjelenése után Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium sajtófőnöke közleményben jelezte: az olasz nyomozóügyészség nem tájékoztatta őket arról, hogy a nyomozást lezárta volna. "A Milánói Főkonzulátusunk többször kért tájékoztatást telefonon és levélben is, minden eszközzel próbáltuk sürgetni az olasz ügyészséget. Azonban az olasz hatóság a Milánói Főkonzulátusunkkal érdemben nem kommunikál, azt a választ kaptuk, hogy a jogsegély kérelem keretében a kecskeméti ügyészséget fogja tájékoztatni" - fogalmazott Menczer.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) pedig azt írta, Balog Zoltán miniszter már februárban egyeztetett a balesetben érintettek általános biztosítási kárrendezésének kezeléséről a Groupama vezérigazgatójával, ahol kérte a biztosító együttműködését ebben, amelyre ígéretet kapott. Az Emmi ismételten arra kéri a biztosítókat, hogy a kártérítési igényeket a lehető leggyorsabban, az érintetteknek legkedvezőbb eljárást alkalmazva és a lehetséges legméltányosabb elbírálási feltételek mentén bírálja el.