Az amerikai elnök szombaton Twitteren legalábbis e hétre ígérte a döntést. Az Axios amerikai portál szerint már meghozta a döntését, s közölte is Scott Pruittal, az amerikai környezetvédelmi ügynökség, az EPA vezetőjével, s más munkatársaival. A Los Angeles Times viszont James Mattis amerikai védelmi minisztert idézte, aki szerint Trump még teljesen nyitott a kérdésben.
A G7-csúcs zárónyilatkozatában külön kiemelték, hogy Washington miatt nem sikerült közös álláspontra jutni. Trump korábban, Emmanuel Macron francia elnöknek azt mondta, nagy nyomás nehezedik rá odahaza, hogy mondja fel a megállapodást. Ha megteszi, az Egyesült Államok Szíriához és Nicaraguához csatlakozik, e két állam nem látta el aláírásával az egyezményt. A megállapodást 195 ország írta alá, s közülük 145 már ratifikálta is. Az aláírók a szerződés életbe lépése után három évig nem léphetnek ki. Az Egyesült Államok a világ legnagyobb károsanyag-kibocsátója, visszalépése jelentősen visszaveti a nemzetközi erőfeszítéseket, hogy a felmelegedés növekedését az iparosodás előtti időkhöz viszonyítva 2 százalék alatt tartsák.
Trump azt ígérte, a héten a klímaügyekre koncentrál, de alighanem a kaotikus fehér házi helyzet miatt fáj a feje. Legújabb Twitter-üzeneteiben ismét a médiát támadta, azt írta: „Véleményem szerint a Fehér Házból jövő sok kiszivárogtatás kitalált hazugság, amelyet a hazug média terjeszt”. Noha az elnök igyekszik lekicsinyelni a kiszivárogtatások jelentőségét, a Fehér Házban nagy az idegesség. Várhatóan jelentősen átalakítják Trump fehér házi stábját. Jonathan Karl, az ABC News fehér házi tudósítója az elnök környezetéből úgy értesült, többen javasolják, hogy az FBI-vizsgálat célkeresztjébe került Jared Kushner, az elnök veje és legbizalmasabb tanácsadója vonuljon háttérbe, akár menjen hosszabb szabadságra.
Miközben John F. Kelly, Trump belbiztonsági minisztere úgy nyilatkozott, hogy a Kushner ellen felhozott vád, miszerint az átmenet időszakában (amikor még Obama volt az elnök) azt javasolta az orosz nagykövetnek, hogy titkos kommunikációs csatornát hozzanak létre, nem olyan különös dolog, a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) volt igazgatója, Michael Hayden a CNN-nek nyilatkozva ugyanezt rendkívül súlyosnak ítélte. „Micsoda tudatlanság, káosz, gőg, gyanakvás, megvetés kell ahhoz, hogy valaki úgy gondolja, helyes ötlet ezt felvetni az orosz nagykövetnek” – mondta Hayden, nem zárva ki, hogy egyszerűen Kushner naivitásáról volt szó, bár, mint mondta, „ez sem különösen megnyugtató”.
A The Washington Post információi szerint a Fehér Ház a korábbiaknál jóval agresszívebben akar szembeszállni az kiszivárogtatások áradatával. Trump arra készül, hogy újra korábbi tanácsadóihoz forduljon, így nem zárják ki, hogy tavaly menesztett kampányfőnöke, Corey Lewandowski állást kap az elnök mellett. Steve Bannon, a Breitbart portál volt főnöke vezetésével felállítanának egy válságstábot, amely kizárólag az elnök emberei ellen folyó vizsgálatokkal foglalkozna. Ezt a módszert alkalmazta egyébként Bill Clinton is a Lewinsky-botrány idején. Trumpnak több utazást, országjárást szerveznének, hogy a folytonos bírálatoktól frusztrált elnöknek legyen sikerélménye, találkozhasson választói bázisával. Nem tettek le arról, hogy véget vetnek a naponkénti fehér házi sajtótájékoztatók gyakorlatának, s a munkával nehezen birkózó Sean Spicer szerepe is csökkenne.