2017-06-04 00:44:00

Történelmi BL-győzelem

Történelmi sikert ért el a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjében a Real Madrid: a spanyol alakulat az első a BL 1993 óta íródó történetében (korábban Bajnokcsapatok Európa Kupájának hívták a sorozatot), amely megvédte címét, miután a két gólt szerző Cristiano Ronaldo vezérletével 4-1-re nyert a Juventus ellen.

A madridiak birtokolták többet a labdát, de a fölényük sokáig meddő volt, a Juventus kapujáig nem jutottak el. Az első helyzetükből azonban megszerezték a vezetést, a 20. percben Ronaldo passzolt a jobb szélen felfutó Dani Carvajalhoz, a visszakapott labdát pedig 14 méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtte (1-0). A madridi vezetés után tovább fokozták a korábban sem lassú tempót a csapatok, és a 27. percben Mario Mandzukic álomgóllal egyenlített: a horvát válogatott támadó mellel levette a labdát – amely nem pattant le a földre -, és fél fordulattal 14 méterről a madridi kapus, Keylor Navas fölött a bal sarokba emelte (1-1).

A második felvonás kiegyenlített küzdelemmel, és több szabálytalansággal indult, a 61. percben ismét előnybe került a Real Madrid: Toni Kroos lövését blokkolták, a kipattanót Casemiro 30 méterről, kapásból ellőtte, a labda megpattant a menteni akaró Sami Khedira lábán, és Gianluigi Buffon mellett a jobb sarokba pattant (2-1). Két perccel később már kettővel vezettek a spanyolok: Luka Modric futott el a jobb szélen, kapu elé lőtt labdáját a Giorgio Chiellini mögött kibújó Ronaldo 3 méterről perdítette a hálóba (3-1). A portugál klasszis harmadik BL-döntőjén szerzett gólt, de először talált be kétszer a kapuba.

A 80. percben a minimális esélye is majdnem elszállt a Juventusnak, amikor a csereként beállt Gareth Bale próbált meg lecsapni egy kapu elé lőtt labdára, ám Leonardo Bonucci önfeláldozó becsúszással mentett előle. Az ellentámadásnál Alex Sandro csúsztatta kevéssel a kapu mellé a labdát. A 84. percben a csereként beállt Juan Cuadrado kiállítása miatt tízen maradtak a torinóiak. A futballistának már volt egy sárga lapja, amikor Sergio Ramos mögött elfutva, egy kicsit lökött a madridi játékoson, aki azonban „elterült” a földön, a német Felix Brych játékvezető pedig leküldte Cuadradót.

A 4-1-es végeredményt a 91. percben a korábban csereként beállt Marco Asensio állította be, aki a Bayern München elleni BL-negyeddöntő visszavágóján szintén a Real negyedik gólját szerezte a hosszabbításban, és azon a meccsen is csere volt.