tenisz;Wimbledon;Babos Tímea;tenisztorna;

2017-07-10 23:30:00

Wimbledon - Búcsúzott a női világelső

A nyolcaddöntőben kiesett a wimbledoni tenisztornán a női világranglistát vezető német Angelique Kerber. A 29 éves világelsőt a spanyol Garbine Muguruza győzte le több mint kétórás csatában 4:6, 6:4, 6:4-re. Ezzel az is eldőlt, hogy a torna után már nem a német játékos vezeti majd a női világranglistát. A brit Johanna Konta szintén három szettben bizonyult jobbnak a francia Caroline Garciánál (7:6, 4:6, 6:4), ezzel 33 év elteltével ő az első szigetországi női játékos, aki nyolc között van Wimbledonban.

Fotó: Getty Images/ Michael Steele

Szintén három játszmás meccsen kényszerült búcsúra Babos Tímea és a cseh Andrea Hlavackova: a negyedik helyen kiemelt duót a nyolc közé jutásért az orosz Szvetlana Kuznyecova és a francia Kristina Mladenovic múlta felül 2 óra 2 perces küzdelemben 6:3, 6:7, 6:3-ra.