A pert a hónap elején szakították félbe, miután a belgrádi legfelsőbb bíróság megsemmisítette a vádakat. Erre azonban nem azért került sor, mert a testület úgy látta, hogy a vádlottak ártatlanok. Snezana Stojanovic főügyész szerint csak arról volt szó, hogy a vádiratot nem az illetékes ügyész nyújtotta be, mert akkor senki sem töltötte be ezt a posztot. A vádiratot 2016 januárjában hozták nyilvánosságra, amikor az előző háborús bűnökért felelős főügyész, Vladimir Vukcevic már nem töltötte be a tisztséget, utódát viszont még nem nevezték ki. Egyelőre kérdéses, hogy Snezana Jovanovic kezdeményezésére valóban újrakezdik-e az eljárást, vagy teljesen új vádiratot kell benyújtani.
Február elején kezdődött meg a nyolc rendőr pere. Azzal vádolják őket, hogy részük volt az 1995 júliusában lezajlott srebrenicai mészárlásban. Az eljárás megkezdését 1996 decemberében elhalasztotta a háborús ügyeket vizsgáló bíróság, a védelem ugyanis szerette volna megtudni, kik az ügy védett tanúi. A tanúk között főleg egykori áldozatok és szemtanúk szerepelnek.
A nyolc vádlott a boszniai Szerb Köztársaság belügyminisztériumának különleges egységébe tartozott, és a civil lakosság kárára elkövetett bűncselekményekkel vádolják őket. Egészen pontosan azzal, hogy 1995. július 14-én egy Srebrenicához közeli raktárban több száz helyi muszlimot gyilkoltak meg. A kravicei raktárban meggyilkoltak közül eddig 1300 civil holtestét azonosították. A tavay októberi előzetes meghallgatáson a vádlottak mindegyike ártatlannak vallotta magát.
A kelet-boszniai Srebrenica a boszniai háború idején az ENSZ védelme alatt állt. A boszniai szerb csapatok 1995. július 11-én elfoglalták a várost, és a holland ENSZ-békefenntartók tétlensége mellett mintegy nyolcezer muzulmán férfit és fiút elhurcoltak, akiket a következő napokban brutálisan lemészároltak. A vérengzést a hágai Nemzetközi Törvényszék népirtásnak minősítette, a történteket a második világháború óta Európában elkövetett legszörnyűbb mészárlásnak tartják. A hivatalos szerb álláspont szerint szörnyű bűncselekmények történtek Srebrenicában, de a gyilkosságokat nem lehet népirtásnak minősíteni.