VIZES VB 2017;vizes vb;férfi vízilabda;FINA;

2017-07-27 23:42:00

Döntőben a vízilabdázók (fotók)

A magyar férfi vízilabda-válogatott a világbajnokság elődöntőjében 7-5-re nyert Görögország ellen és az aranyéremért szállhat medencébe szombaton. A képre kattintva galéria nyílik! FOTÓK: Molnár Ádám.

Märcz Tamás szövetségi kapitány mérkőzés előtti nyilatkozatában azt emelte ki, hogy a magyar válogatottnak nincs oka az izgalomra. „Bejutottunk a legjobb négy közé, ez óriási különbség a szereplésünk megítélése szempontjából, hogy ott vagyunk-e az elődöntőben, szerencsére a válasz igen – mondta a szakember. - Úgy látom, a fiúk még éhesek, mindent meg fogunk tenni a döntőbe jutásért. A görögök figyelni fognak arra, hogy ne kapjanak lefordulásból és szabaddobásból gólt, illetve minden támadásnál törekednek arra, hogy kiállítást harcoljanak ki, amit mi természetesen igyekszünk majd megakadályozni.”

A görögök szereztek vezetést, amire Erdélyi Balázs fél percen belül válaszolt, Zalánki Gergő a felső kapufát találta el, majd Hosnyánszky Norbert a világbajnokság egyik legszebb találatával (7 méterről, svédcsavarral bombázott a bal sarokba) 2-1-es magyar vezetéssel ért véget a negyed.

A második nyolc perc görög egyenlítéssel kezdődött, majd felváltva estek a gólok, Genidumasz harmadik gólja a negyedik vendég találatot és vezetést jelentette (3-4) a játékrész közepén. Varga Dénes a felső lécre ejtett, utána viszont Gór-Nagy Miklós remek lövéssel egyenlített, Hárai Balázs pedig centerből, öt másodperccel a dudaszó előtt csavargóllal zárta le ezt a negyedet (5-4).

Nagy Viktor bravúros védése után Vámos csodálatos bombája után először vezetett kettővel a magyar csapat a harmadik felvonásban (6-4). A folytatásban az eredmény nem változott, köszönhetően Nagy parádéjának.

Manhercz Krisztián zseniális szerelése vezette fel a záró játékrészt, hét perccel a vége előtt pedig Hosnyánszky kintről lőtt óriási gólt (7-4). Nagy mentett a kapufával közösen, kettős előnybe kerültek a görögök, de a magyar kapus ismét védett. Két és fél perccel a vendégek elrontott ejtése után elkezdődött a parti a lelátón, a magyar válogatott 2013 után ismét bejutott a vb-döntőbe, a hangulaton semmit sem rontott a görögök négy másodperccel a befejezés előtt szerzett találata (7-5).

Megtört a szerb egyeduralom
A horvát válogatott lesz a magyar csapat ellenfele a férfi vízilabdázók szombati fináléjában, mivel az elődöntőben 12-11-re legyőzte a szerb együttest. A helyszín akár a Duna Aréna is lehet.