Forma-1;szabadedzés;Magyar Nagydíj;Ricciardo;

2017-07-28 13:54:00

Magyar Nagydíj - Ricciardo nyerte az első szabadedzést

Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája érte el a legjobb köridőt a 32. Forma-1-es Magyar Nagydíj első szabadedzésén, pénteken.

A versenyzők meglehetősen sok időt töltöttek a pályán, a többség 25 és 30 kör között teljesített a hétvége első gyakorlásán, amelyen sokáig a két Mercedes volt a leggyorsabb, végül azonban a háromszoros világbajnok brit Lewis Hamilton harmadik, csapattársa, a finn Valtteri Bottas pedig ötödik lett.

Ricciardo mögött Kimi Räikkönen, a Ferrari finn pilótája zárt a második helyen, a negyedik pozícióban pedig Max Verstappen, a Red Bull 19 éves holland versenyzője fejezte be az edzést. A vb-címért Hamiltonnal harcban álló, az összetettben most egy ponttal vezető Sebastian Vettel, a Ferrari négyszeres vb-győztes német pilótája hatodik lett, a 7-8. helyre pedig a két McLaren-versenyző, a spanyol Fernando Alonso és a belga Stoffel Vandoorne fért be.

Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzőjének kerékcseréje a Forma-1-es Magyar Nagydíj első szabadedzésén.

A gyakorlást 40 perc után piros zászlóval félbe kellett szakítani, mert a Haas istálló dán pilótáját, Kevin Magnussent helyettesítő olasz Antonio Giovinazzi a pálya hátsó szakaszán, egy gyors kanyarban elveszítette uralmát versenyautója felett, és a gumifalba csapódott.

A Force Indiánál a francia Esteban Ocon helyett a mexikói Alfonso Celis kapott lehetőséget ezen az edzésen, s a 17. helyen zárt. A második szabadedzés 14 órakor kezdődik a Hungaroringen.

A Sauber jövőre is Ferrari-motorral versenyez
A svájci csapat pénteken jelentette be a szerződést, amely által folytatódik 2010 óta tartó együttműködése a Ferrarival. Sokáig esély volt arra, hogy a Sauber 2018-tól a Honda erőforrásaira cseréli majd a Ferrariét, ám nem született meg az egyesség a japánokkal.
Frederic Vasseur, a Sauber csapatvezetője pénteken, a Magyar Nagydíj szabadedzései előtt, a Hungaroringen újságíróknak arról beszélt, hogy jó a kapcsolat az olasz gyárral, ugyanakkor a következő szezontól a legfrissebb motorra tartanak igényt a lehető legjobb eredmények eléréséhez. A svájciak idén nem a 2017-es erőforrásokat kapták meg, hanem a 2016-os Ferrari-motor módosított változatát használják.