NB I;futball;Mezőkövesd;Vasas;

2017-08-12 22:09:00

NB I - A hajrában egyenlített a Mezőkövesd a Vasas ellen

A Vasas FC 1-1-es döntetlent játszott a Mezőkövesd csapatával a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, ötödik fordulójában az újpesti Szusza-stadionban.

OTP Bank Liga, 5. forduló:

Vasas FC - Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (0-0)

Szusza Ferenc Stadion, 1700 néző, v.: Berke
gólszerzők: Kulcsár (59.), illetve Pillár (89.)
sárga lap: Ádám (62.), Kamenár (82.), Burmeister (83.), illetve Hudák (38.), Majtán (91.)

Vasas SC:
Kamenár - Burmeister, Vaskó, Ristevski - Szivacski, Vida, Berecz, Hangya - Ádám (James, 68.), Murka (Gaál, 74.), Remili (Kulcsár, 54.)

Mezőkövesd Zsóry FC:
Tujvel - Lázár (Veselinovic, 71.), Hudák, Pillár, Szalai - Farkas, Keita (Baracskai, 68.), Tóth B. - Cseri (Majtán, 79.), Strestík - Koszta

A Vasas kezdett jobban, azután kiegyenlítettebbé vált a játék. Lehetőségekből a fordulónak a negyedik helyről nekivágó Vasasnak jutott több, de a tabellán négy forduló után az ötödik pozíciót elfoglaló Mezőkövesd is szerezhetett volna gólt jobb helyzetkihasználással.

A fordulást követően a legnagyobb izgalmat az keltette, hogy Keita az 53. percben összeesett a félpályánál, az eszméletvesztésből szerencsére magához tért, s ápolás után folytatni tudta a mérkőzést, igaz, később lecserélték. Egy perc híján egy órája futballoztak a csapatok, amikor vezetést szerzett a Vasas: Kulcsár lőtt hatalmas gólt a bal felső sarokba az ötös sarkáról (1-0).

A hazaiak továbbra is támadó szellemben játszottak, de már nem találtak be, a Mezőkövesd pedig váratlanul egyenlített: szögletet követően Pillár küldte kapura a labdát, s bár Kamenár hárított, a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a labda túljutott a gólvonalon (1-1).

A vendégek szerencsésnek nevezhető pontmentéssel távoztak a Vasas otthonául szolgáló Szusza Ferenc Stadionból.