interjú;Danks Emese;

2017-08-16 07:51:00

A család az első - Új kihívások előtt Danks Emese

Danks Emese személyében nemrégiben komoly szaktekintéllyel bővült a fővárosi egyesület vezetői stábja, amelynek célja a klub szlogenje mögé további tartalmat csempészni.

- Szokatlan váltásnak tűnik, hogy egy sportklubnál dolgozik. Miért éppen a Vasas?

- Markovits László elnök úrral már az UNICEF-nél együttműködtünk a gyermekjogok területén, illetve a Vasas ismert sportolói is többször szerepeltek a rendezvényeinken. Volt tehát alkalmam picit belelátni a klub a működésébe, ráadásul korábban sportolt a Vasasban a gyermekem, így nem volt ismeretlen a közeg, ami nekem mindig is tetszett. Családias légkört tapasztaltam mind a kollégák oldaláról, mind a környezet részéről.

- Nehéz volt meghozni ezt a döntést?

- Amikor érkezett a megkeresés, hogy fűzzük kissé szorosabbra a szálakat, bár hezitáltam egy ideig, végül rájöttem, hogy részben ugyanaz a cél, ugyanaz a célcsoport, mint a korábbi állomáshelyemen: a Vasasnál is igen sok gyerekre, az itt sportoló gyermekekre kell odafigyelni, ez az elsődleges alapfeladatunk.

- Nem tartott attól, hogy egy teljesen új, ezáltal ismeretlen közegbe kerül?

- Mindig szeretem kipróbálni magam olyan területeken, ahol még nem jártam és bizony a sport világa, ahogy ismerhető az önéletrajzomból, még nem volt a palettámon. A korábbiak után úgy gondolom, kihívásokkal teli ez a terület, örülök, hogy alkalmam lehet megfordulni itt is.

- Várhatók rövidtávon is észlelhető változások a klub kommunikációjában?

- Mivel ez valóban egy teljesen más közeg, mint ahol eddig jártam, fontosnak érzem az alázatot, azt, hogy előbb megismerjem azt a területet, ahova be kell, hogy illeszkedjek, s azt általam hozott tapasztalatot és tudást átkonvertáljam arra a nyelvre, amit az itteni beszélgetés megkíván. Kicsit átlátva a helyzetet az első pár hét után, persze, kirajzolódtak az új irányok, prioritások. Elsősorban a belső kommunikáció az, amit még aktívabbá, informatívabbá szeretnénk tenni. Az előkészületek elindultak, s nagyon remélem, hogy az elnök úrral közösen megfogalmazott vágy, amely szerint „A Család az első” szlogen mögé szeretnénk még több tartalmat adni, elsősorban az öt legfontosabb klubon belüli partnerünkre, a gyermekekre, a szülőkre, a sportolókra, a szakemberekre és a támogatókra koncentrálva.

- A Vasas FC, azaz a futballklub munkájába is bekapcsolódik majd?

- Az FC-vel nagyon jó munkakapcsolatot tapasztaltam, de azt fontos tudni, hogy labdarúgás teljesen különálló életet él a sportklubtól. Vezetői szinten szoros az együttműködés, de a napi munkát külön-külön stáb végzi.

- Pedig az ismert adatok szerint a magyar labdarúgás napjainkban állami segítség nélkül nehezen működtethető eredményesen, tehát az ön által képviselt szakértelem azon a területen is elkélne.

- Ahogy említettem, ez nem feladatom, az épülő új stadion, amely 2018 nyarán nyílik meg a Vasas SC-hez tartozik. Bízom benne, hogy még több szurkolót fog a Fáy utcába vonzani a létesítmény, amelynek az üzemeltetése a Vasas SC feladata. Reményeink szerint egy mindenki számára megfelelő helyszínt fog biztosítani az új aréna, ahol élmény lesz biztatni a csapatunkat.

- Mit gondol, a szakmájának az eszközeivel elérhető, hogy az új stadionban tartósan fenntartható legyen egy átlag feletti nézőszám?

- A napirendi pontok között nem a fociklub kommunikációja a prioritás, hiszen mint elmondtam, a Vasas FC teljesen különálló identitás a Vasas SC-től. A mostani tevékenységem az SC munkájára fókuszál, viszont fontosnak érzem, hogy a tapasztalt jó együttműködést én is tovább erősítsem.

- Az üzleti életben szerzett kapcsolatait tudja kamatoztatni a Vasasnál? Elvárás önnel szemben, hogy új támogatókat csábítson a klubhoz?

- Mindenképpen megpróbálom, mert azt gondolom, hogy több olyan értékes programmal rendelkezünk, mint például a Vasas Gyerek Program (rászoruló gyermekek sportolását támogatja – a szerk.), ami bár kifejezetten jól működik, ha elérne egy szélesebb támogatói körhöz, akkor még több gyermeknek tudnánk segíteni. Az ilyen programok felé szeretnénk inkább nyitni, s ezekhez újabb támogatókat megnyerni.

Névjegy
Danks Emese balett-növendékként a Magyar Táncművészeti Főiskolán végzett, majd a Külkereskedelmi Főiskola angol-francia szakán szerzett diplomát. Civil pályáját az Országos Idegenforgalmi Hivatal frankfurti kirendeltségén kezdte, dolgozott egy nemzetközi légitársaságnál, illetve San Franciscóban, a Magyar-Amerikai Kereskedelmi Kamaránál is. Magyarországra visszatérve PR-vezetőként ténykedett a TV3-nál, majd a Magyar Televízió sajtóosztályát irányította.
A kétezres évek elején a MALÉV-nál és a TESCO-nál kommunikációs igazgatóként vállalt szerepet, majd fél éven át a kormányszóvivői pozíciót is betöltötte. Később öt éven át volt az ERSTE Bank kommunikációs igazgatója, majd a civil szférában, az UNICEF Magyar Bizottságának ügyvezetőjeként helyezkedett el.