tenisz;Roger Federer;

Federer ismét öt szettben nyert

A harmadik helyen kiemelt Roger Federer a nyitófordulóhoz hasonlóan a második körben is ötszettes mérkőzésen nyert a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokságon. A svájci klasszis az orosz Mihail Juzsnij ellen megnyerte ugyan az első szettet, ráadásul simán, a folytatásban azonban akadtak nehézségei, s végül szetthátrányból győzött 6:1, 6:7, 4:6, 6:4, 6:2-re. A 36 esztendős, 19-szeres Grand Slam-bajnok ma a spanyol Feliciano Lopezzel találkozik a nyolcaddöntőbe kerülésért, aki ellen 12-0 a mérlege, és aki ellen még soha nem játszott ötszettest. Játszmát sem nagyon vesztett vele szemben mostanság, legutóbb 2011-ben Madridban.

Kezdetben a világelső Rafael Nadal sem találta a ritmust a japán Daniel Taro ellen, de aztán végül négy szettben, 4:6, 6:3, 6:2, 6:2-re győzött. Következő ellenfele az argentin Leonardo Mayer lesz.

A nőknél viszont meglepetésre már a második fordulóban búcsúzott a US Open 2004-es bajnoka, az orosz Szvetlana Kuznyecova, akit a japán Nara Kurumi vert meg három játszmában 3:6, 6:3, 3:6-ra.