futball;Portugália;válogatott;

Küzdeni, harcolni kell

Lettország legyőzése után holnap az Európa-bajnokot fogadja világbajnoki-selejtezőn, Budapesten a magyar labdarúgó-válogatott.

A csoportutolsó lettek személyében közel sem világverő ellenfelet gyűrt le csütörtök este a nemzeti tizenegy, az viszont tagadhatatlan, hogy ráfért a siker Bernd Storck szövetségi kapitány csapatára. A selejtezősorozatban botladozó, előzőleg Feröer-szigetek és Andorra otthonában is pontokat elhullajtó Magyarország „becsületbeli ügyet” csinált a kvalifikáció szempontjából lényegtelen, lettek elleni összecsapásból, amelynek különösen az első periódusában nagy akarattal, az Üllői úti arénát szinte színültig megtöltő drukkerhad által űzve futballozott.

„Nagyon fontos volt, hogy az első perctől kezdve mellénk állt a közönség” – mondta a Népszavának a mérkőzést követően Stieber Zoltán, aki kezdőként 74 percet töltött a pályán. – Persze, az is fontos tényező volt, hogy hamar megszereztük a vezetést. A második gól után sajnos volt egy egyéni hiba, amely után szépítettek a lettek, aztán a második félidőben kicsit álmosan jöttünk ki, az előnyünk viszont nem volt veszélyben, kontrolláltuk a meccset. Ez is volt a cél, az andorrai vereség után szerettünk volna olyan teljesítménnyel előrukkolni, amellyel kárpótolhatjuk a közönséget.”

Noha Andorra után illik óvatosan fogalmazni, Lettország legyőzésével tulajdonképpen a kötelezőt hozta a válogatott, amelyre vasárnap este jóval komolyabb próbatétel vár.

„Nem szabad túlértékelni a lettek elleni mérkőzést. A második félidőben voltak kisebb kihagyások a letámadásokban, labda nélküli játékban, az viszont mindenképp pozitív volt az, ahogy ezt a mérkőzést elkezdtük, ahogy a visszatámadások mentek, ahogy uraltuk a játékot” – értékelt az újságírók gyűrűjében állva a második magyar gólt jegyző Szalai Ádám, akit sérülés miatt a 66. percben le kellett cserélni. – Van miben fejlődni, a magyar válogatottnál sajnos ez még hosszú ideig így is lesz, de tényleg jó mérkőzés volt sok pozitívummal – közölte a futballista, aki már akkor is szkeptikus volt a holnapi szerepléssel kapcsolatban, ám a pénteki diagnózis szerint részleges izomszakadást szenvedett, ezért biztosan nem léphet pályára Portugália ellen.

Az Aranylabdás világsztárral, Cristiano Ronaldóval érkező kontinensbajnok számára korántsem mindegy a budapesti mérkőzés végeredménye, hiszen a portugálok Svájccal versenyezhet az automatikus kijutást érő csoportelső pozícióért. A Storck-csapat 2016 nyarán, az Európa-bajnokságon döntetlent (3-3) ért el Ronaldóék ellen, az idén márciusban viszont egyértelmű, 3-0-s vereséget szenvedett Lisszabonban, ezért most, még vendéglátóként sem számít favoritnak.

„Ha azt az agresszivitást tudjuk hozni, amit csütörtök este mutattunk a pályán, azzal szerintem meg lehet lepni őket. ’Játszós’ csapatról van szó, ezek a nagy sztárok nem nagyon szeretik, ha odalépnek nekik” – kereste a luzitánok lehetséges gyenge pontját érdeklődésünkre Lovrencsics Gergő. – Sajnos kijelenthető, hogy nincs veszítenivalónk, ezért bátran kell nekimennünk annak a mérkőzésnek, de semmit sem szabad elkiabálni, hiszen az Európa-bajnok jön hozzánk – hangsúlyozta a Ferencváros futballistája.

Ha a harcos játék nem is feltétlenül párosul majd eredménnyel, az előzetes adatok szerint a lelátókat ismét megtöltő közönség biztosan értékelni fogja az akaratot.