Premier League;futball;Manchester City;Liverpool;Pep Guardiola;

2017-09-11 07:56:00

Vége a Guardiolát sújtó átoknak

A Liverpool szombat déli 5-0-ás veresége a Manchester City ellen több látványos rekordnak is véget vetett az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában. Jürgen Klopp vezetőedző közel két évvel ezelőtti liverpooli kinevezése óta egyetlen alkalommal veszített az összes sorozatot figyelembe véve az idényben később az első hét helyezést elért csapat ellenében. Pep Guardiola ugyanebben a „kategóriában” viszont egy idény alatt csak két mérkőzést nyert élcsapat ellen, utoljára kilenc hónappal ezelőtt.

A „vörösök” kiütéses vereségének legemlékezetesebb pillanata a futballkommentátorokat megosztó 37. perc volt, amikor az ígéretes helyzetbe került Mané a házigazda City őt megállítani készülő kapusát magasra emelt lábbal állkapcson rúgta. A brazil Ederson nyolc perc kezelés után hordágyon hagyta el a pályát, de látszólag megúszott egy komolyabb csonttörést. Jon Moss játékvezető piros lapja az addigi 1-0 után lavinát indított el, a „világoskékek” megállíthatatlanokká váltak. A Sky Sports élő adásának szakértői közül Gary Neville úgy látta, Mané szeme a labdán volt, rosszindulatú szándék nélkül, míg az egykori liverpooli sztár, Jamie Callagher helyeselte a bíró döntését.

A City ezzel a győzelmével pontszámban utolérte helyi riválisát, a Unitedet, melynek eddigi diadalmenetét a korábbi büszkesége, Mark Hughes vezette Stoke állította meg 2-2-es döntetlennel. José Mourinhót, a „vörös ördögök” orákulumát annyira felháborította a pontveszteség, hogy nem fogott kezet a Stoke trénerével. Első fordulós veresége után egyre magabiztosabb a Chelsea, mely idegenben 2-1-re lett úrrá bajnoki elődje, a Leicester felett. Enyhült az Arsène Wengerre nehezedő nyomás is az Arsenal 3-0-ás győzelmével a Bournemouth felett.

Premier League, 4. forduló:

Manchester City-Liverpool 5-0, Arsenal-Bournemouth 3-0, Brighton-WBA 3-1, Everton-Tottenham 0-3, Leicester-Chelsea 1-2, Southampton-Watford 0-2, Stoke-Manchester United 2-2, Burnley-Crystal Palace X-X, Swansea-Newcastle X-X. A West Ham United-Huddersfield meccset hétfőn játsszák.

Az élcsoport: 1. Manchester United 10 pont (12-2), 2. Manchester City 10 (10-2), 3. Chelsea 9.