Forma-1;F1;Szingapúri Nagydíj;

2017-09-16 07:50:00

F1 - Renault-ra vált a McLaren

Ami a heti sajtóhírek után várható volt, tegnap Szingapúrban hivatalossá vált: a világbajnoki sorozat hétvégi futamának helyszínén előbb a McLaren közölte, hogy a következő évekre Hondáról a Renault erőforrásaira vált, majd a Toro Rosso is bejelentette, hogy szintén hosszútávra szóló megállapodást kötött a japánokkal. Amellett, hogy gyakorlatilag beszállítót cseréltek a felek, az sem titok már, hogy az eddig Toro Rossóval versenyző Carlos Sainz Jr. 2018-tól átnyergel a Renault gyári istállójához.

A kirakós első darabjainak helyrekerülése után esélyes, hogy Honda teljesítményével rendre elégedetlen Fernando Alonso is meghosszabbítja kontraktusát a McLarennel, bízva abban, hogy a szintén tradicionális – a briteknek egyébként korábban nem szállító – motormanufaktúra termékeivel sikeresebb évek köszöntenek jelenlegi csapatára.

A versenypályán a tegnapi első szabadedzés az üldözőkről szólt. A Red Bullt vezető Daniel Ricciardo nyerte a délelőtti gyakorlást, kevéssel megelőzve a világbajnoki címre hajtó Ferrari-pilótát, Sebastian Vettelt és márkatársát, Max Verstappent. Az összetett pontversenyt vezető Lewis Hamilton negyedikként zárt. Délután is a pályacsúcsot autózó Ricciardo bizonyult a leggyorsabbnak, akkor már Hamiltonék követték, a Ferrarik visszaestek.

A versenyfutás ma 15 órától az időmérővel, holnap 14-től pedig a 61 körös futammal folytatódik (tv.: M4 Sport).