Bundesliga;Dárdai Pál;Hertha BSC;Gulácsi Péter;RB Leipzig;

2017-09-25 07:54:00

A videóbíró döntött Dárdaiék kárára

Mainzban szenvedett 1-0-ás vereséget a Hertha BSC a német labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában. Dárdai Pál együttese ellen a videóbíró döntése nyomán ítélt büntetőt a játékvezető, amit a hazaiak kihasználtak. A magyar szakember a lefújás után már nem foglalkozott a játékvezető döntésével.

"Az első félidőben jobbak voltunk, lezártuk a széleket, nem hagytuk kibontakozni az ellenfelet, igaz, kapura lövésig nem jutottunk el. A második felvonás küzdelmesebb volt, szerintem a döntetlen igazságosabb lett volna, de az a csapat, amelyik több gólt szerez ellenfelénél, sosem nyer érdemtelenül - értékelt Dárdai.

Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban 2-1-re nyert az Eintracht Frankfurt ellen.

Remekel a Hoffenheim, amely a továbbra is sérült Szalai Ádám nélkül szerepel. A gárda a legutóbbi játéknapon két góllal jobbnak bizonyult (2-0) a Schalke 04 együttesénél, jelenleg két ponttal a listavezető Dortmund - amely 6-1-re nyert a Borussia Mönchengladbach ellen - mögött második. A harmadik helyet a címvédő Bayern München foglalja el, miután pénteken, hazai környezetben csak 2-2-es döntetlent ért el a Wolfsburg ellen.