A portált bemutató sajtótájékoztatón Kucsera Tamás Gergely, az MMA főtitkára hiánypótlónak nevezete a weblapot, amelyen az akadémikusok életét, pályáját és művészetét gazdag fotó- és videótartalommal illusztrálták. Ismertetése szerint a portál mind az élő, mind pedig a néhai, valamint posztumusz tiszteleti tagok életművét tartalmazza és a művészetek iránt érdeklődők, kulturális újságírók és a kutatók számára is bőséges információval szolgál.
Pécsi Györgyi, az MMA Művészeti Dokumentációs Főosztály és Szakkönyvtár főosztályvezetője elmondta, hogy a fejlesztést többéves szakmai kutatói és előkészítő munka előzte meg. Így a 380 akadémikus életművét 170 felkért szakértő (szakkritikus, művészettörténész, esztéta) dolgozta fel egységes szempontok alapján. Mint mondta, az MMA akadémikusai hozzávetőleg 20-25 művészeti területen képviseltetik magukat, ennek megfelelően a honlapon is különböző művészeti ágak szerint csoportosították őket. Az életműveket a gondosan ellenőrzött adatok és szakmai leírások mellett vizuális és audiovizuális dokumentáció jeleníti meg. Így a reprezentatív fotók mellett mintegy 300 akadémikusról tekinthető meg videófilm (portréfilmrészlet, előadás, riport, interjú).
Az volt a céljuk, hogy a portált a kisiskolásoktól a kutatókig mindenki vonzónak találja, a legszélesebb látogatói igényeket is kielégítse, így az egyes akadémikusok életrajza és a szakmai pályát bemutató tanulmány mellett az adott műfajnak megfelelően helyet kapott műjegyzék, kiállításjegyzék, szerepkatalógus, interjú, curriculum vitae, válogatott bibliográfia, film- és diszkográfia. A főosztályvezető kihangsúlyozta, hogy a portál nem befejezett, hanem élő digitális lexikon, hiszen a hagyományos, manuális adat- és tartalomfeltöltés mellett automatikusan is frissül.
A portált az MMA Titkársága, Művészeti és Dokumentációs Főosztálya és Szakkönyvtára készítette.