futball;Videoton;Európa-liga;Dinamo Kijev;Kádár Tamás;

2017-09-30 07:55:00

Kádáréknak sikerült, ami a Videotonnak nem

A Kádár Tamást foglalkoztató Dinamo Kijev kétgólos hátrányból nyert Belgrádban a Partizan vendégeként a labdarúgó Európa-liga csoportkörének második fordulójában csütörtök este. A selejtezőben a Videotont búcsúztató szerb csapat zárt kapuk mögött fogadta a magyar válogatott védő együttesét. Kádár kezdőként kapott lehetőséget a Dinamóban, amely az első félidőben kétgólos hátrányba került, a szünet után viszont más felfogásban játszottak az ukránok, és a csereként két gólt szerző Junior Moraes vezérletével fordítottak.

A sérült Szalai Ádámot nélkülöző Hoffenheim Bulgáriában szenvedett vereséget, és két fordulót után pont nélkül áll. Az AC Milan úgy tartotta otthon a három pontot, hogy a Rijeka kétgólos hátrányról a hajrában öt perc alatt egyenlített, de az olaszok a 94. percben győztes gólt szereztek. Az Everton nem bírt az Apollon Limasszollal, a ciprusiak a 88. percben egyenlítettek, a mérkőzést Bognár Tamás vezette.

A Dárdai Pál által irányított Hertha BSC a svéd Östersund otthonában szenvedett 1–0-s vereséget, a magyar tréner viszont nem hibáztatja a csapatát. Mint mondta: a tervük jó volt, csak a gól hiányzott.

El-csoportkör, 2. forduló:

Maccabi Tel-Aviv–Villarreal 0-0, Partizan Beograd–Dinamo Kijev 2-3, Skenderbeu–Young Boys 1-1, Ludogorec–Hoffenheim 2-1, Braga–Basaksehir 2-1, AEK Athén–Austria Wien 2-2, AC Milan-HNK Rijeka 3-2, Lyon–Atalanta 1-1, Everton–Apollon Limasszol 2-2, Lokomotiv Moszkva–Fastav Zlín 3-0, Sheriff Tiraspol–FC Köbenhavn 0-0.