Előfizetés

A Videoton fordulatos meccsen győzte le a DVTK-t

A listavezető Videoton fordulatos mérkőzésen, a hajrában szerzett góllal 3-2-re verte a Diósgyőrt Debrecenben a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójában.

A székesfehérváriak ezzel két nyeretlen meccs után győztek ismét, a DVTK viszont immár sorozatban négy összecsapáson nem tudott pontot szerezni.

OTP Bank Liga, 11. forduló:
Diósgyőri VTK-Videoton 2-3 (1-0)

Debrecen, 1322 néző, v.: Farkas

gól: Ugrai (17.), Joannidisz (78.), illetve Hadzic (53.), Henty (72.), Pátkai (86.)
sárga lap: Karan (47.), Szarka (84.), illetve Henty (44.), Pátkai (55.), Nego (91.), Stopira (94.)

DVTK:

Antal - Nagy, Lipták, Karan, Tamás M. (Makrai 77.) - Vela, Busai (Kocsis 60.), Nono, Szarka - Joannidisz, Ugrai

Videoton:

Kovácsik - Nego, Juhász, Fiola, Stopira - Hadzic, Varga, Pátkai, Suljic (Szolnoki 92.) - Scepovic (Tamás K. 94.), Henty (Géresi 77.)

Az első játékrészben egyértelműen a pályaválasztó diósgyőriek akarata érvényesült. Bódog Tamás együttese agresszív játékával meglepte az éllovast, s Ugrai góljával 1-0-s előnnyel ment a pihenőre.

A fordulás után más felfogásban futott ki a vendégcsapat a pályára, átvette a játék irányítását, s korán megszerezte az egyenlítő találatot, sőt, a játékrész közepére fordított. A folytatásra a DVTK nem esett össze, hét perc múlva egyenlített, ám az utolsó szó a hajrában komoly energiákat mozgósító Videotoné lett, mely Pátkai találatával megszerezte a győzelmet, s megőrizte helyét a tabella élén.

A Paks idegenben győzte le a Puskás Akadémiát

A vendég Paks 2-1-re legyőzte a Puskás Akadémiát szombaton a felcsúti Pancho Arénában a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójában.

OTP Bank Liga, 11. forduló: Puskás Akadémia FC - Paksi FC 1-2 (0-0)

Felcsút, 823 néző, v.: Szőts
gólszerző: Knezevic (78. - 11-esből), illetve Simon Á. (63.), Bertus (71.)
 sárga lap: Osváth (83.), illetve Verpecz (78.)

Puskás Akadémia:

Hegedüs L. - Osváth, Heris, Vanczák, Balogh B. - Márkvárt (Bacelic-Grgic 72.), Mevoungou, Molnár G. (Prosser 46.) - Knezevic, Diallo (Perosevic 46.), Latifi

Paks:
Verpecz - Vági, Lenzsér, Gévay, Szabó J. - Simon Á., Papp K. - Hajdú Á. (Kecskés 72.), Bertus, Kulcsár D. (Szakály D. 93.) - Koltai (Hahn 86.)

Az első félidő első fele mezőnyjátékkal telt, helyzetek egyik kapu előtt sem adódtak. A Paks a játékrész közepén közel állt a gólszerzéshez, ám Papp jól helyezett fejesét Hegedüs bravúrral kiöklözte. A folytatásban a vendégek játszottak fölényben, helyzeteikből azonban nem lett gól, bár egy elmaradt büntetőt számon kérhetnek a játékvezetőn.

Pintér Attila, a Puskás vezetőedzője a szünetben kettős cserével próbálta felrázni sok hibával játszó együttesét, de ez nem sok változást hozott a játékban. A Paks továbbra is jobban futballozott és Simon fejesével, majd Bertus szabadrúgásgóljával kétgólos előnyre tett szert. A hazaiak hátrányba kerülve felpörögtek és Knezevic büntetőjével szépítettek. A felcsútiak elkeseredetten küzdöttek az egyenlítésért, de nem sikerült újabb gólt elérniük.

Győzelmével a Paks megelőzte a tabellán a Puskás Akadémiát.