Premier League;futball;Manchester City;Kevin De Bruyne;

2017-10-02 07:55:00

Premier League - Győztes góllal vett elégtételt az alulértékelt "kék"

Kevin de Bruyne csodatalálata jelentette a különbséget a Manchester City javára Stamford Bridge-en.

A Premier League naptárának egyik piros betűs ünnepére került sor szombat kora este, amikor a bajnok Chelsea fogadta a cím idei nagy esélyesét, a Manchester Cityt. Nem csak két vezető csapat, hanem két becsvágyó mesteredző összecsapásáról is volt szó. Fenomenális sikerei fényében különös, hogy Pep Guardiola korábbi hét nyugat-londoni látogatását egyszer sem koronázta siker.

A Premier League hetedik fordulójának mérkőzése rosszul kezdődött. A City a héten két sztárját is elvesztette. Előbb Benjamin Mendy szenvedett elülső keresztszalag szakadást, majd csütörtökön Sergio Agüero Amszterdamban törte el a bordáját az őt szállító taxi karambolja során. A Chelsea-t bámulatos gyorsasággal beilleszkedett csatárja, Alvaro Morata első félidőben bekövetkezett térdín sérülése sújtotta. Szünet előtt kevés említésre méltó esemény történt, bár a házigazdák részéről Azpilicueta, az egyre inkább magukra találó vendégek oldaláról pedig Kevin de Bruyne, majd Gabriel Jesus, végül közvetlenül szünet előtt Fernandinho került közel a patthelyzet feloldásához.

A második félidőben mindkét csapat teljes erőbedobással játszott. A Chelsea a partvonalról non-stop lendülettel dirigáló Antonio Conte utasításait követve mindent úgy csinált, mint tavalyi győztes kampánya során. Ez azonban a Guardiola által a tökéletességig csiszolt Cityvel szemben kevésnek bizonyult. Az utazók egyre nyomasztóbb fölénye után az első, győztesnek bizonyult gólt magától értetődően a Chelsea által 2012 januárjában megvásárolt, de az első csapatban 2014-es eladásáig mindössze három mérkőzésen lehetőséget kapott Kevin de Bruyne lőtte be. A 67. percben ismert csodapasszainak egyikét ívelte be Gabriel Jesusnak, aki visszaadta neki a labdát, amit a belga válogatott a tizenhatoson kívülről bal lábával hatalmas erővel, védhetetlenül vágott be Courtois hálójába. (1-0) Percekkel a tempós mérkőzés vége előtt Jesust csak Rüdiger gólvonali hárítása akadályozta meg a góllistára feljutásban, míg a Chelsea egyenlítése Christensen elhibázott kapura fejelésén hiúsult meg.

A mérkőzés után Kevin de Bruyne rokonszenvesen hárította el a BT Sport érdeklődését a Chelsea iránti érzelmei felől, mondván: „Mindez a múlt – ami történt, megtörtént”. Pep Guardiola nem győzte eléggé dicsérni De Bruyne, de az egész csapat teljesítményét is, a győzelmet Mendynek ajánlva. Antonia Conte elsősorban az Atletico Madrid elleni szerdai BL mérkőzés óta eltelt rövid idő miatt lamentált, a játékosok fáradtságával indokolva az alulmaradást.

A táblát a Manchester City vezeti 19 ponttal, csak jobb gólkülönbségével (20, illetve 19) a továbbra is pont, sőt beadott gól nélküli Crystal Palace-t 4-0-ra verő Manchester United előtt. Harmadik helyezett a Tottenham (14), negyedik a Chelsea 13 ponttal.