A politikustól segítséget kérő beteg arról számolt be, hogy az általa használt biológiai terápiából az ellátás akadozik, ő már nem is kapta meg a szokásos időben a havi adagját. A politikus szerint most a kórházak csak egy hónapra tudják, hogy ezekből a gyógyszerekből mennyit fognak kapni. Korábban egy évre előre tudtak tervezni. (Ezt a politikus parlamenti interpellációjára választ adó Rétvári Bence sem cáfolta.)
Hadházy Ákos szerint ez a tervezhetetlenség tarthatatlan a beteg biztonság szempontjából is, hiszen nem helyettesíthető gyógyszerekről van szó. Lapunk kérdésére a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) azonban nem tudott a gyógyszerhiányról. Mint írták: „a finanszírozó a korábban lefolytatott közbeszerzési eljárásai alapján, jelenleg is rendelkezik valamennyi készítményre vonatkozóan szerződéssel.
A gyógyszerellátás folyamatossága biztosított, az intézmények rendelkezésére áll az a gyógyszerkeret, amely alapján a kórházak maguk tudják megrendelni a készítményeket a szállítóktól, a betegellátási igények függvényében. Az orvosok és valamennyi szereplő áldozatos munkájának köszönhetően a kezelésekben nem volt fennakadás. Ha bármilyen fennakadás történt volna a rendszerben, arról a betegek és a kórházak is értesítették volna a NEAK vagy a minisztérium munkatársait.”
Válaszukban elismerték, hogy a korábban közbeszerzési eljárás eredményeként tételes gyógyszerekre vonatkozóan megkötött szerződések hatálya 2017. október 31-gyel lejár, ám a folyamatos betegellátás érdekében, a 2018-2019-es finanszírozási évre szóló gyógyszerellátást biztosító közbeszerzési eljárásokat már megkezdte, s ezek eredményes lezárása után értesítik a kórházakat, hogy november elseje után melyik intézmény mennyi orvosságot hívhat le a betegeinek.