férfi kézilabda;Győri Audi ETO;Mol-Pick Szeged;Vardar Szkopje;Telekom-Veszprém;

2017-10-09 07:53:00

Bajnokok Ligája - Döntetlen a címvédő ellen

Bravúros teljesítménnyel ért el döntetlent a címvédő Vardar Szkopje ellen a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában. A Telekom Veszprém a második félidőben fordította a maga javára a meccset a Kiel ellen, a nőknél a címvédő Győri Audi ETO könnyen nyert a Midtjylland ellen.

Az első perctől nagyon koncentráltan és jól játszott a Szeged a címvédő és toronymagas esélyes Vardar Szkopje ellen. A magyarok rendkívül elszánt harcmodora nem ízlett a macedón ellenfélnek, amely az első félidőben csak egyszer, a 12. percben vezetett 5-4-re, igaz a hazaiak sem tudtak elhúzni, 13-10-nél volt a legnagyobb a különbség a 27. percben. A játékrész 14-13-as magyar előnnyel ért véget. A második felvonás ugyanilyen forgatókönyv szerint zajlott, minden labdáért meg kellett küzdeni, de a szegediek jól állták a sarat. Az utolsó percben 26-26-nál megszerezhették volna a győzelmet a vendégek, de lerohanás után Gyibirov a kapu fölé bombázta a labdát, a záró másodpercekben pedig a szegediek nem tudtak újabb gólt szerezni. A lefújás után mindkét tréner elégedett volt a megszerzett egy-egy ponttal.

"A Vardarral nem könnyű meccset játszani. Félelmetesen támad, nehéz ellene a védelem megszervezése. A BL-ben minden mérkőzés háború, ezért a világ egyik legjobb együttesével szemben értékes az egy pont" - mondta a szegediek hivatalos honlapjának Juan Carlos Pastor, a magyar bajnoki ezüstérmes vezetőedzője.

"Nagyon felkészült a Szeged, óriási meccset vívtunk. Remek volt Skube és a beállós játékkapcsolata, amit nem tudtunk megakadályozni. Én is értékesnek tartom az egy pontot" - jelentette ki a vendégek szakvezetője.

A szegedieknek nem sok idejük marad a pihenésre, szerdán a lengyel Plock otthonában lépnek pályára.

Meg kellett szenvednie a győzelemért a Telekom Veszprémnek a THW Kiel ellen. Bár a találkozó előtt a magyar bajnok az első, német ellenfele az utolsó, nyolcadik helyen állt a csoportban, Ljubomir Vranjes figyelmeztetett: a veszprémi szakember óva intett mindenkit attól, hogy lebecsülje a Kielt. A veszprémiek nem is becsülték le ellenfelüket, de az első félidőben komoly gondjaik voltak, főleg a védekezéssel. A vendégek az első perctől vezettek, és három gólos előnnyel (12-15) zárták az első félidőt.

A második felvonásban Mikler Roland a kapuban többször találkozott a labdával, köszönhetően a szervezettebb és hatékonyabb védekezésnek is. A veszprémiek a 38. percben vezettek először (18-17), és bár a látogatóknak többször sikerült egyenlíteni, a vezetést nem tudták visszaszerezni. A hajrára sikerült megtörni a Kiel ellenállását, Lékai Máté bombagólja az 59. percben pedig eldöntötte a meccset (26-23). A találkozó utolsó találata a vendégeké volt, de pont ezért nem járt, 26-24-es győzelmével a Veszprém továbbra is száz százalékos a csoportban, a Kiel pedig maradt a nyolcadik helyen a csoportban.

Könnyed győri győzelem
A címvédő Győri Audi ETO KC magabiztos sikerrel kezdte el szereplését a női Bajnokok Ligájában. Nem kellett sokáig izgulnia a győri aréna több mint ötezer szurkolójának, Ambros Martin együttese tíz perc elteltével már 5-0-ra vezetett. Bár ekkor jött egy négyperces hazai gólszünet és 5-3-ra felzárkózott a rivális, a folytatásban csak a különbség volt a kérdés. A vége 27-16 lett.