Veszprém;kézilabda BL;Kielce;

2017-10-14 07:51:00

BL-döntősök találkozója

A Telekom Veszprém „megbosszulhatja” a lengyel Kielce ellen a 2016-ban kilenc gólos vezetésről elveszített férfi kézilabda Bajnokok Ligája-döntőt.

A 2016-os Bajnokok Ligája-döntőben a veszprémiek hiába vezettek a 46. percben 28-19-re a Kielce ellen, a rendes játékidő 29-29-es döntetlennel zárult, és miután a hosszabbítás sem döntött (35-35), jött a büntetőpárbaj, amit 4-3-ra a lengyel együttes nyert, és ezzel elhódította a trófeát. A rendkívül fájdalmas emlékű finálé óta a két csapat nem találkozott egymással.

Az előző szezon a magyar bajnoknak sikerült jobban, hiszen ismét eljutott a négyes döntőig, ahol bronzérmet szerzett, a Kielce ezzel szemben még a nyolc közé sem tudott bekerülni. Ennek ellenére óriási hiba lenne lebecsülni Talant Dujshebaev vezetőedző csapatát. A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya volt a lengyelek trénere a BL-finálé idején is.

A Kielce egy-egy győzelemmel és döntetlennel, illetve két vereséggel várja az eddig százszázalékos veszprémiek elleni találkozót saját csarnokában.

„Tudatában vagyunk annak, hogy a helyzetünk a tabellán nem a legjobb, de a legutóbbi, Flensburg ellen mutatott teljesítményünk azt igazolta, hogy a helyes irányba haladunk. Nagyon elégedett vagyok a csapat hozzáállásával, mert mindenki teljes odaadással küzdött” - mondta a Kielce szakvezetője, aki hozzátette, Nagy László kiválása kézsérülése miatt érzékeny veszteség a Veszprém számára, amely azonban stabilan a világ legjobb csapatai közé tartozik.

Lékai Máté, a veszprémiek válogatott átlövője volt szeptember legjobbja az európai kézilabda-szakírók voksai alapján.

„Meglepett az eredmény, természetesen nagyon örülök neki – mondta Lékai az európai szövetség honlapjának. - Amióta Ljubomir Vranjes a vezetőedzőnk, több időt tölthetek a pályán, érzem a bizalmat és ez jót tesz a teljesítményemnek.”

A nők a második fordulónál tartanak, az FTC-Rail Cargo a Larvikot fogadja, a címvédő Győri Audi ETO KC a francia Bretagne vendége lesz.