LMP: okosabban kellene költeni az egészségügyben

Minden onkológiai ellátóhelyen meg kell adni a gyógyulás ideális feltételeit - mondta Ábrahám Júlia, az LMP elnökségi tagja vasárnapi budapesti sajtótájékoztatója után az MTI-nek.

Az LMP-s politikus szerint nemcsak több pénzre van szükség az egészségügyben, hanem "okosabban is kellene elkölteni", mert hiába költenek egy rákbeteg gyógyszerére 20-25 millió forintot, ha maga az ellátórendszer nem képes biztosítani a terápia maximális hatékonyságát.

Azt mondta, hogy a daganatos megbetegedésekben, lakosságszámra vetítve, Magyarország vezeti a halálozási statisztikát nemcsak Európában, hanem világviszonylatban is. Évente 33 ezer ember hal meg rákban az országban - tette hozzá.
A daganatos megbetegedések elleni készítményeknek a nemzetközi gyakorlatban tapasztalt eredményeit Magyarországon nem sikerül elérni, ennek okai sokrétűek, de szerinte elsősorban az ellátórendszerben keresendők.

Ennek egy vetületéről, a kemoterápiás kezelésekkel kapcsolatos problémákról elmondta: az onkológiai szerek készítése, adagolása köztudottan nagy figyelmet, pontosságot igényel, a kis eltérések is súlyos következményekkel járnak. Kifejtette: ehhez képest vannak olyan kemoterápiás ellátóhelyek, ahol még mindig a nővérek állítják össze az infúziós keveréket, többnyire napi 10-12 órát dolgozva, túlterhelten, pszichés nyomás alatt. Ezzel szemben viszont vannak olyan kórházak, ahol számítógépes rendszer vezérli az egész folyamatot, százszázalékos pontossággal állítja össze a hatóanyag-tartalmat, így minden ellenőrizhető, és a hibák nagy része kiküszöbölhető.

Pártja álláspontját hangsúlyozva Ábrahám Júlia kijelentette: minden embernek egyenlő joga van meggyógyulni, függetlenül attól, hogy az ország melyik részén él. "Sajnos nem errefelé haladunk", mert az elmúlt két kormányzati ciklusban tovább növekedtek ezek a területi egyenlőtlenségek - fűzte hozzá.

Böde beszólt a bírónak

2017.10.15. 12:55
Böde Dániel egy korábbi meccsen. FOTÓ: Molnár Ádám
Az FTC felcsúti vendégjátéka 1-1-es döntetlennel ért véget, a Fradi szerzett vezetést Paintsil góljával az első félidő hajrájában, majd egyenlített a Puskás Akadémia, a 84. percben kaptak egy tizenegyest ajándékba - írja a hvg.hu.

Latifi elesett a tizenhatoson belül Otigba mellett, kontakt volt a két játékos között, de szabálytalanság a visszajátszás szerint nem. Böde Dániel először a pályán reklamált a bírónál, majd az M4 Sport kameráinak is:

Megyei meccsen rendőri kísérettel megy haza a bíró. Itt szerencsére meg van védve. Óvodás szinten sincs ilyen, hogy ezért befújnak egy tizenegyest. Kaptak egy ajándék tizenegyest, amivel tudtak élni és ezért egyenlítettek.

NB I - A Ferencváros egy pontot szerzett

A második helyezett Ferencváros 1-1-es döntetlent ért el a Puskás Akadémia ellen szombaton a felcsúti Pancho Arénában a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában.

OTP Bank Liga, 12. forduló: Puskás Akadémia FC - Ferencvárosi TC 1-1 (0-1)

Felcsút, 3127 néző, v.: Bognár T.

gólszerzők: Knezevic (84. - 11-esből), illetve Paintsil (39.)
sárga lap: Vanczák (59.), Latifi (68.), illetve Blazic (74.), Otigba (80.), Botka (90.)

Puskás Akadémia:
Hegedüs L. - Osváth (Latifi, 46.), Heris, Vanczák, Poór, Balogh B. - Márkvárt (Bacelic-Grgic, 46.), Mevoungou, Szakály P. (Prosser, 75.) - Knezevic, Perosevic

Ferencváros:
Dibusz - Botka, Blazic, Otigba, Pedroso - Leandro, Spirovski (Koch, 76.) - Lovrencsics G. (Sternberg, 82.), Gorriarán (Mutari, 69.), Paintsil - Böde

Az első negyedórában a vendégcsapat volt aktívabb, de mindössze egyetlen Böde-helyzetet lehetett feljegyezni. A folytatásban is fölényben játszott a Ferencváros, a Puskás fél óra alatt csupán egyetlen veszélyesebb lövésig jutott. A vendégek Joseph Paintsil találatával szerezték meg a vezetést, ami nagyobb erőbedobásra késztette a hazai gárdát, de próbálkozásaikat nem kísérte siker.

A fordulást követően a szünetben kettőt cserélő hazai együttes megpróbálta felpörgetni a tempót, de a fővárosiak továbbra is több helyzetet dolgoztak ki ellenfelük kapuja előtt. A hajrában némileg váratlanul egyenlítettek a hazaiak Josip Knezevic büntetőjével, amely után a hevesen reklamáló Thomas Dollt elküldte a játékvezető a kispadtól. A folytatásban nem esett több gól, így a Ferencváros egy ponttal távozott Felcsútról.