kézilabda BL;Győri Audi ETO;FTC-Rail Cargo Hungaria;Thüringer HC;

2017-10-24 07:53:00

Női kézilabda BL - Csak az FTC nyert idegenben

Négy góllal, 29-25-re nyert az FTC-Rail Cargo női kézilabdacsapata a német Thüringer HC vendégeként a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. A ferencvárosiak az első félidőben hullámzó teljesítményt nyújtottak, és egy gól hátránnyal várták a második felvonást (14-15), amit már uraltak és a kilenc találatot elérő spanyol Nerea Pena vezérletével magabiztosan nyertek. Elek Gábor együttese a százszázalékos Vardar HC mögött két ponttal lemaradva a továbbjutást érő második helyen áll a csoportban. Legközelebb a ferencvárosiak november 4-én lépnek pályára hazai pályán a Thüringer HC ellen.

A címvédő Győri Audi ETO sérülések miatt hiányzó négy meghatározó játékosa - Tomori Zsuzsanna, a dán Anne Mette Hansen, a cseh Jana Knedlikova és a holland Cornelia Nycke Groot - nélkül 23-22-re kikapott az orosz Rosztov-Don vendégeként. A győriek ezt megelőzően április 9-én veszítettek el tétmérkőzést, amikor a BL negyeddöntőjének első felvonásán 32-31-re alulmaradtak a Metz vendégeként (a visszavágón azonban 28-22-re nyertek).

A címvédő 4 ponttal a kvartett élén áll, de ugyanennyit gyűjtött a Rosztov és a Midtjylland is eddig. Ambros Martin csapata november 6-án a Rosztov-Donnal találkozik legközelebb Győrben.