FTC;kézilabda BL;Nantes;Győri Audi ETO KC;Mol-Pick Szeged;Telekom-Veszprém;

2017-11-13 06:55:00

Kézilabda BL - Másodszor is a Nantes nyert

A Mol-Pick Szeged hazai pályán is vereséget szenvedett francia ellenfelétől, míg a Telekom Veszprém idegenben kikapott a PSG-től. A nőknél a Győri Audi ETO KC Dániában nyert, az FTC itthon veszített.

Csupán az első két percben volt a szegedieknél az előny a magyar válogatott Faluvégi Rudolffal a soraiban pályára lépő Nantes ellen a csoportkör hetedik fordulójában. A vendégek ettől kezdve irányították a játékot, a találkozó kilenc perccel a vége előtt dőlt el, amikor 29-24-re vezetett a Nantes. A hajrában sikerült csökkenteni a különbséget, de a vége 33-30 lett a francia csapat javára, amely saját csarnokában is nyert a Tisza-partiak ellen.

„Ugyanaz volt a gond, mint az előző vereségeinknél – mondta a találkozó után Carlos Pastor, a szegediek trénere. – A védekezésünkkel van a legnagyobb baj. Ennyi gólt nem kaptunk az előző idényben, akkor labdát szereztünk a saját kapunk előtt és lerohanásból is eredményesek voltunk. Most a felállt védőfallal szemben kell támadnunk, ebbe belehibázunk, távolról nem lövünk pontosan. A Nantes kontrái remekül sikerültek, ezeket nem tudtuk megakadályozni.”

A másik magyar együttes, a Telekom Veszprém az előző kiírás ezüstérmeséhez, a PSG-hez látogatott. A csoportrangadó első 30 percét a házigazdák uralták, köszönhetően kapusuknak, az 50 százalék feletti hatékonysággal védő Thierry Omeyernek. A második felvonás 19-14-es PSG-előnyről kezdődött, a magyar kapuba csereként beállt Mikler Roland védéseinek is köszönhetően csökkentette a különbséget a Veszprém (48. perc: 26-25), de a hajrát a házigazdák bírták jobban és 33-28-ra nyertek. Ez volt a magyarok idei első veresége ebben a sorozatba.

A női BL csoportkörének ötödik körében mindkét magyar együttes abban a tudatban lépett pályára, hogy a továbbjutás már megvan a középdöntőbe, a pontszerzéssel azonban nem szabad megállni, mert a szintén továbblépő együttesekkel szembeni eredményeket viszik magukkal a csapatok.

A címvédő győriek sikeresen teljesítették ezt a feladatot, a parádézó, 13 gólt szerző norvég válogatott Nora Mörk vezérletével 27-24-re győztek a dán Midtjylland vendégeként. A siker sajnos komoly áldozattal járt, Anja Althaust egy balszerencsés ütközés (saját csapattárssal ütközött) után az első félidőben le kellett cserélni, valószínűleg keresztszalag-szakadást szenvedett.

A másik magyar együttes, az FTC-Rail Cargo fordulatos mérkőzésen kapott ki a Vardar Szkopjétól a dabasi sportcsarnokban: a 34. percben a vendégek már hét góllal vezettek (13-20), a ferencvárosiak azonban a 47. percben egyenlítette (21-21), a folytatásban szoros volt a küzdelem, de a hajrát a továbbra is százszázalékos rivális bírta jobban, amely 29-28-ra nyert.

„Büszke lehetek arra, hogy a második félidőben hogyan küzdöttünk, és hogyan álltunk talpra, de a végjátékban ismét túl sokat hibáztunk – értékelt Elek Gábor, a ferencvárosiak szakvezetője. – Ennyi egy ilyen erős csapat ellen, mint a Vardar, nem lehet nyerni.”