futball;Costa Rica;magyar labdarúgó-válogatott;Nikolics Nemanja;Szélesi Zoltán;

2017-11-14 23:20:00

Győzelemmel zárta az évet a magyar válogatott

Nikolics Nemanja a Costa Rica ellen 1-0-ra végződő felkészülési mérkőzésen ismét góllal üzent: nem érdemes mellőzni a magyar labdarúgó-válogatottból. A képre kattintva galéria nyílik!

Amint azt a megbízott szövetségi kapitány, Szélesi Zoltán előre jelezte, nem maradt következmények nélkül a nemzeti tizenegy csütörtöki, 2-1-es luxemburgi fiaskója, elégedetlenségre utalt ugyanis a januártól munkába álló „főállású” kapitány, Georges Leekens kinevezése miatt jó ideig várhatóan utoljára kezdőcsapatot hirdető szakember tizenegye. A szakvezető hét ponton változtatott a legutóbbi csapathoz képest. A kapuban a Groupama Arénában otthonosan mozgó FTC-játékos, Dibusz Dénes kezdett, 2014 után kapott újra bizalmat a Videotont erősítő Varga József, valamint címeres mezben először kezdett az Újpest labdarúgója, Nagy Dániel.

Az sem különösebben adott okot meglepetésre a kezdést megelőzően, hogy a minden várakozást alulmúló szereplés miatt távolmaradással tiltakozó szurkolótábor, a Carpathian Brigade helye ezúttal meglehetősen foghíjas volt: hiányoztak a megszokott drapériák, zászlók és a dobok is, no meg az a fajta szurkolás, amely mindeddig a csapat mérkőzéseit jellemezte.

Az már inkább furcsa húzásnak tűnt, hogy a szakmai stáb a 10. és a 11. minutumban kettős cserére szánta el magát: sérülés miatt Vinícius Paolo és Pátkai Máté tudta le alig tíz perc alatt az évzáró találkozót, helyettük Korcsmár Zsolt és Nagy Ádám kapott lehetőséget – utóbbit olyan üdvrivalgás fogadta a nem vendégszektorként funkcionáló lelátórészen helyet foglaló gyermekek körében, amilyenben később csak Böde Dánielnek és Nikolicsnak volt része.

Hosszú percekig egyébként nem sok érdemleges történt a gyepen, így az egyszer-egyszer dalra fakadó közönség is csendes szemlélő volt a csípős novemberi estén. Egészen a 37. percig, amikor a „reaktiválása” óta második mérkőzésén másodszor eredményes Nikolics betalált (1-0). Kijelenthető, hogy a nemzeti tizenegy bántóan eredménytelen évének végén, ha valami, akkor az Egyesült Államokban légióskodó támadó formája még reménykedésre adhat okoz a jövőre nézve.

A térfélcserét követően kevés hiányzott ahhoz, hogy a 80. percben lecserélt Nikolics duplázzon, ez azonban neki és csapattársainak sem sikerült. Egygólos győzelemmel búcsúztatta az évet a kilenc idei mérkőzésen három győzelmet és hat vereséget elérő magyar futballválogatott.

Ennél csak jobb jöhet jövőre.

Magyarország–Costa Rica 1-0 (1-0)
Groupama Aréna, 9800 néző. Játékvezető: Alexander Harkam (osztrák)
Magyarország: Dibusz – Szabó J., Kádár, Vinícius, Bese – Pátkai, Varga J., Nagy D. – Ugrai, Nikolics, Priskin. Megbízott szövetségi kapitány: Szélesi Zoltán. Cserék: Vinícius helyett Korcsmár (10.), Pátkai helyett Nagy Á. (11.), Priskin helyett Böde (59.), Nagy D. helyett Németh K. (76.), Nikolics helyett Márkvárt (80.), Ugrai helyett Stieber (89.)
Gólszerző: Nikolics (37.)