A művészjáradékról azt mondta, támogathatónak tartják, de úgy látják, sok olyan szakma van az országban, ahol alacsony volt a hivatalos fizetés, így kicsi lett a nyugdíjalap. Példaként a pincéreket említette.
Legény Zsolt, az MSZP képviselője a művészjáradékot egy újabb "szavazatszerző" intézkedésnek tartotta, amelyet a választások közeledtével vezetnek be. Hangsúlyozta: nem vitatják el a művészi érdemeit senkinek, de mégiscsak ez a kormány szüntette meg 2011-ben a korhatár előtti nyugdíjat, köztük a művészeti tevékenységeket folytatók öregségi nyugdíját is.
Szabó Tünde sportért felelős államtitkár zárszavában azt hangsúlyozta: biztos abban, hogy a módosítások még átláthatóbb szabályozást teremtenek.
Törő Gábor (Fidesz) szerint a törvényjavaslattal nemes célt szolgálnak és kifejezi választóik akaratát, hogy ha a kiemelkedő művészeket még jobban elismeri az állam.
A KDNP vezérszónoka, Szászfalvi László a tíz törvényt módosító javaslatból a Magyar Művészeti Akadémiáról szóló változtatásokat emelte ki. A módosítások legfontosabb elemének azt tartotta, hogy az MMA a jövőben a kiemelkedő művészeti teljesítmények és életpályák elismeréseként élethosszig tartó művészjáradékot nyújt a 65 év feletti díjazott művészek számára. Kiemelte azt is, hogy változnak a MMA tagválasztási szabályai, és a jövőben a főtitkár mandátuma az elnöki mandátumához igazodik majd. A képviselő a részletesen ismertette a javaslat további elemeit, és jelezte, hogy a pártja támogatja az előterjesztést.