futball;Bajnokok Ligája;Besiktas;

2017-11-22 06:56:00

Török öröm a BL-ben

Illusztris társasághoz csatlakozott kedd este a Besiktas labdarúgócsapata a Bajnokok Ligájában, a török bajnokcsapat ugyanis a csoportkör 5. fordulójának kora esti, Porto ellen elért hazai döntetlennek (1-1) köszönhetően a Bayern München, a Manchester City, a Paris Saint-Germain és a Tottenham után ötödik együttesként biztosította helyét a sorozat jövő tavaszi folytatásában. A másik 18 órakor kezdődő mérkőzésen, az E jelű csoportban a Szpartak Moszkva szintén 1-1-re végzett a Mariborral.

Már a negyedik játéknapon is megvolt a Besiktas esélye arra, hogy történelmet írjon, az együttes azonban akkor elszalasztotta a lehetőséget arra, hogy története során először túljusson a csoportküzdelmeken. A sansz tudatában mindent megtett a házigazda, hogy hamar előnyhöz jusson, 29 perc után azonban 0-1 állt az eredményjelzőn: a találat Felipe érdeme volt. A hátrányban futballozó Besiktas sem volt kevésbé veszélytelen, Anderson Talisca pedig bő 10 perccel később egalizálni tudott. A később már nem módosuló állás végül a törököknek kedvezett, a Besiktas csoportelsőként biztosan készülhet a BL következő szakaszára.