kézilabda;Görbicz Anita;női kézilabda-válogatott;

2017-12-03 21:10:00

Bíró parádéival sem sikerült nyerni Görbiczéknek

Első két csoportmérkőzését elveszítette a magyar női kézilabda-válogatott a németországi világbajnokságon. Előbb Norvégia, majd Svédország is jobbnak bizonyult.

Két hétméterest harcolt ki a magyar csapat az első öt percben, mindkettő a tizenkilenc éves Háfra Noémi érdeme volt, sajnos gól egyikből sem született, mert előbb Görbicz Anita, majd Kovacsics Anikó hagyta ki a büntetőt. Hiába védett ennyi idő alatt két lövést Bíró Blanka, mindent ő sem tudott hárítani, 6 perc elteltével 4-2-re vezettek a svédek. A tizedik percben a harmadik heteshez Kovács Anna állt oda, és mivel nem hibázott, sikerült egyenlíteni (4-4). A 12. percben Klivinyi Kinga már harmadszor talált be a kapuba, az érdiek játékosának góljával először vezettek a magyarok (5-4). A játékrész közepén Isabelle Gullden hetese után megint a svédeknél volt az előny (6-7). A 23. percben Bíró már a hatodik védését mutatta be, a lövések 40 százalékát hárította (ez fantasztikus mutató), mégis 8-7-ra a svédek vezettek, mert a magyar támadásokat nem sikerült góllal zárni. Hat és fél perccel a félidő vége előtt Kim Rasmussen szövetségi kapitány időt kért, támadásban gyorsabb labdajáratásra hívta fel a figyelmet, illetve az agresszívebb védekezést várt el a csapattól.

Továbbra is hullámzott mindkét csapat játéka, ami állandó volt, Bíró parádéi a kapuban. Tizenöt másodperccel a vége előtt emberhátrányból, hetesből Kovács révén egyenlítettek a magyarok (11-11).

A második felvonásban is idegesen, kapkodva játszottak a csapatok, mindkét oldalon kimaradt egy-egy hetes, de az északiak a kaput is többször eltalálták, ezért öt perc elteltével jött a magyar időkérés (12-14). Sajnos ez sem segített, először vezettek hárommal a skandinávok (12-15). Klivinyi bombája után kettőre csökkent a különbség, de középkezdés után a svédek átrobogtak a magyarokon (13-16).

Húsz perccel a vége előtt Jasmina Roberts a mezénél fogva rántotta le Görbiczet, jogosan küldték ki a játékvezetők, az emberelőny alatt Görbicz bombájával sikerült csökkenteni a különbséget (14-16). Középen agresszívebb lett a magyar védekezés, a szélekről a svédek nem tudtak gólt szerezni, de ez csak akkor ért volna sokat, ha sikerül a támadásokat góllal befejezni.

Negyed óra volt hátra, 15-18-nál kettős emberhátrányba került a magyar csapat, 1:20 percet kellett így „túlélni”, a svédek egy góllal növelték a különbséget ebben az időszakban (16-20).

Bíró egymás után megfogott egy hetest és hárított két ziccert, de ez csak arra volt elég, hogy tíz perccel a vége előtt nem volt kilátástalan a magyarok helyzete (17-20). Kiállítás a svédeknél, Schatzl Nadine találatával sikerült közelebb kerülni az ellenfélhez (18-20), de a következő támadásnál megint három volt a differencia (18-21).

A hajrában két-három gól volt a különbség, két perccel a vége előtt 22-25-nél eldőlt a mérkőzés. A magyarok a norvégok után a svédek ellen is 22 gólt szereztek, ami kevés a vb-n ahhoz, hogy meccset lehessen nyerni.

A szombati nyitónapon a magyarok a címvédő és Európa-bajnok, a végső győzelemre is esélyes norvégokkal találkoztak. Hiába bízott abban a magyar csapat, hogy az északiak általában nehezebben lendülnek játékba és az első fordulóban meg lehet szorongatni őket, erről ezúttal szó sem volt. Norvégia már az első félidőben tíz góllal vezetett, a második játékrészben javult a magyar teljesítmény és a norvégok sem erőltették a gólkülönbség-javítást, így a vége 30-22 lett.

A magyarok ellenfele a harmadik fordulóban kedden 14 órakor Argentína lesz. A találkozót a Sport1 élőben közvetíti, a találkozó toronymagas esélyese a Rasmussen-csapat.