kézilabda;női kézilabda vb;

2017-12-05 16:27:00

Női kézilabda-vb - Összejött a kötelező győzelem

A magyar női kézilabda-válogatott 33-15-re legyőzte kedden Argentína csapatát a Németországban zajló világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában.

Harmadik világbajnoki mérkőzésén első győzelmét próbálta megszerezni a magyar női kézilabda-válogatott Argentína ellen. Az összecsapás első találatát a csoport papíron leggyengébb tagja, a dél-amerikai együttes szerezte meg, majd gyorsan egalizáltak a magyarok. A mieink ezután folyamatosan egygólos hátrányban voltak, a 10. percben tudták először átvenni a vezetést. (4-3)

Noha a következő két percben másodszor, majd harmadszor is emberelőnybe kerültek az argentinok, Janurik Kinga extra kapusteljesítményének köszönhetően őrizte, sőt növelte is előnyét a magyar csapat. (7-4) Ekkor Eduardo Peruchena időt kért, ám a folytatásban a magyarok dobtak négy gólt. Előbb Zácsik Szandra villant meg, majd Kisfaludy Anett kétszer is labdát szerzett, s gyorsan az üres kapuba talált. (11-4)

Ekkor szépítettek az argentinok, viszont a magyar támadások rendszerint góllal végződtek, így a 27. percben már 10 gólt volt a két csapat között. (16-6) A hátralévő percekben is a mieink domináltak, így 18-7-es magyar vezetésnél vonultak az öltözőbe a felek.

A fordulás után némiképp megváltozott a meccs képe, kicsit tompábban kezdett a magyar csapat, többet hibázott, az argentinok pedig elkezdték termelni a gólokat, így felzárkóztak kilenc találatnyira (20-11). Noha a 40. percben emberelőnybe kerültek a dél-amerikaiak, nem tudtak tovább zárkózni, állandósulni látszott a 10 gól körüli különbség.

Az utolsó 10 perchez érve – noha nem sziporkázva – ismét meglógni látszott a magyar csapat. Szekeres megdobta első találatát a vb-n, majd Lukács is gólt szerzett. (27-13) Ekkor Peruchena időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, nem sok sikerrel. Kovács Anna ötödik, majd hatodik góljával tovább nőtt a különbség. A magyarok végül 33-15-re nyertek a nem túl acélos argentinok ellen, így él a remény a továbbjutással kapcsolatosan.

A magyar együttes szombaton a világ- és Európa-bajnok norvégoktól 30-22-re, vasárnap a svédektől 25-22-re kapott ki a B csoportban, következő ellenfele pedig Lengyelország lesz csütörtökön 14 órától. Azon a mérkőzésen már Szucsánszki Zita is pályára léphet, a találkozót a Sport1 élőben közvetíti.

Világbajnokság, 3. forduló, B csoport:

Magyarország–Argentína 33-15 (18-7)

Bietigheim, játékvezetők: Schulze, Tönnies (németek).

Magyarország: Bíró, Janurik (kapusok), Bódi 3, Görbicz 3, Háfra 2, Kisfaludy 2, Klivinyi 2, Kovács A. 7 (3), Kovacsics 1, Lukács 4, Mayer 2, Mészáros, Schatzl 3, Szekeres 2, Szöllősi-Zácsik 2, Tóth G. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.

Argentína: Bordón, Carratú (kapusok), Bonazzola, Casasola, Crivelli, de Uriarte, Gandulfo, Gavilán 1, Iacoi 1, Karsten, Mendoza 2, Pizzo 1, Ponce de León 5 (1), Salvadó 3, Sans 1, Urban 1. Szövetségi kapitány: Eduardo Dario Peruchena.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1.