Hanga Ádám csapata nyerte a spanyol Király Kupát

Hanga Ádám csapata, a Barcelona nyerte a Király Kupát, így a magyar válogatott kosárlabdázó megszerezte első trófeáját Spanyolországban.

A spanyol szövetség honlapja szerint a vasárnap este Las Palmasban 10 ezer néző előtt rendezett kupadöntőben a katalánok 92-90-re győzték le a Real Madridot. Az utolsó negyed előtt már 15 pont volt a Barcelona előnye, de végül szoros hajrában kellett őriznie vezetését.

Hanga 28 és fél perc alatt 12 pontot dobott, három lepattanót és négy labdát szerzett, egyszer blokkolt, illetve öt beütött és egy kiharcolt személyi hibája volt. Kipontozódása miatt a végjátékban már nem volt pályán. A kiváló játékos 2011 óta szerepel Spanyolországban, és ez az első trófeája idegenlégiósként.

A Barcelona a negyeddöntőben a Baskoniát, az elődöntőben pedig a házigazda Gran Canaria csapatát győzte le.

Kézilabda BL - Kikapott a Szeged a címvédőtől

A MOL-Pick Szeged négy góllal kikapott a címvédő macedón Vardar Szkopje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 12. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Férfi BL, csoportkör, 12. forduló, A csoport:
Vardar Szkopje (macedón) - MOL-Pick Szeged 34-30 (16-14)

a Szeged gólszerzői: Srsen 6, Zsitnyikov, Källman 5-5, Sigurmannsson 4, Skube, Bánhidi 3-3, Sostaric, Thiagus Petrus 2-2

A szegediek közül Balogh Zsolt, valamint a szlovén Matej Gaber és az orosz Szergej Gorbok nem szerepelhetett sérülés miatt, a horvát Marin Sego viszont visszatért a keretbe.

A Vardar kezdett jobban, de a vendégek sorozatban háromszor voltak eredményesek, és az ötödik percben átvették a vezetést (3-4). A Szeged a folytatásban is lendületesen, taktikusan, pontosan kézilabdázott, de a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban (16-14).

A második félidő elején tovább növelte előnyét a Vardar (19-15), de ekkor még nem dőlt el a meccs, hiszen a magyar csapat védekezésben és támadásban is javult, és a 47. percben minimálisra csökkentette a különbséget (25-24). Ezt egy ideig tartani tudta a Szeged, sőt 30-29-nél kétszer is az egyenlítésért támadott, ám nem járt sikerrel. A hajrában ismét többet hibázott a vendégcsapat, amely végül pont nélkül maradt a macedón fővárosban.

A mezőny legeredményesebb játékosa a macedón csapat orosz balszélsője, Timur Gyibirov volt, aki 12 lövésből 11 gólt dobott.

A szegediek jövő szombaton a horvát PPD Zagreb együttesét fogadják a BL csoportkörében.

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje 20 pont, 2. HBC Nantes (francia) 17, 3. Barcelona (spanyol) 16, 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 14, 5. MOL-Pick Szeged 11, 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 6 (322-345), 7. PPD Zagreb (horvát) 6 (297-339), 8. IFK Kristianstad (svéd) 6 (307-365)

szombaton játszották:
B csoport: Telekom Veszprém-Meskov Breszt (fehérorosz) 34-22 (20-11)

Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Paris Saint-Germain (francia) 22 pont, 2. Telekom Veszprém 15 (347-325), 3. Flensburg-Handewitt (német) 15 (348-336), 4. THW Kiel (német) 15 (308-302), 5. Vive Kielce (lengyel) 11, 6. Meskov Breszt 8, 7. Aalborg HB (dán) 5 (312-342), 8. Celje PL (szlovén) 5 (344-377)

A csoportok első helyezettjei a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőbe jutnak.