Liu Shaolin ötödik 500 méteren

2018.02.22 13:16
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Fotó: /
Liu Shaolin Sándor a B döntőt megnyerve az ötödik, pontszerző helyen végzett a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyében a phjongcshangi téli olimpián.

A legrövidebb táv 2016-os világbajnoka rajt-cél győzelmet aratott a kisdöntőben. A legjobb, egyes pozícióból indulva elsőként fordult a kanyarba, s onnantól kezdve olyan tempót diktált, hogy riválisainak, a holland Daan Breeuwsmának, a kínai Zsen Ce-vejnek és a japán Szakazume Rioszukének esélyük sem volt, hogy megelőzzék őt.

Az MTK 22 éves sportolója a dél-koreai játékokon korábban 1000 és 1500 méteren a fináléba jutott, utóbbiban szintén ötödik lett, míg előbbiben kizárták, így nyolcadikként végzett.

A fináléban a táv specialistája és kétszeres világbajnoka, a kínai Vu Ta-csing kétséget sem hagyott afelől, hogy ki a legjobb a sprintszámban, ugyanis a negyeddöntőben elért világrekordját felülmúlva, 39.584 másodperccel győzött két dél-koreai, Hvang Dae Hon és az 1500 méteren aranyérmes Lim Hjo Dzsun előtt.

Női 1000 méteren a szám vb-bronz- és Eb-ezüstérmese, a holland Suzanne Schulting úgy diadalmaskodott, hogy féltávnál az élre állt, vezető helyét pedig onnan már nem engedte át. Ehhez hozzájárult az is, hogy a két dél-koreai, Sim Szuk Hi és Csoj Min Dzsong elesett. Az ezüstérmet az 500 és 1500 méteren is harmadik kanadai Kim Boutin, míg a bronzot az 500-on győztes, a váltóval pedig második olasz Arianna Fontana szerezte meg.

A sportág phjongcshangi programja - a magyar csapat részvételével - az 5000 méteres férfi váltó fináléival (12.52 és 13.00 óra) zárul.

Fotó: MTI/ Újvári Sándor
A Mol-Pick Szeged kiváló második félidei teljesítménnyel nyert a Nantes ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.
Az előző kiírás győztese, a Nantes egyértelmű esélyesként érkezett Szegedre, a magyar bajnokhoz. A Tisza-partiak kerete a nyáron jelentősen erősödött, ennek ellenére komoly bátorság lett volna azt állítani, hogy a magyarok a találkozó esélyesei és nemcsak azért, mert a két együttes legutóbbi négy találkozójából három francia győzelemmel zárult.
A vendégek kezdtek jobban, a szegediek futottak az eredmény és az ellenfél után, a tizedik percben sikerült egyenlíteni (4-4), a nyolc perccel később már a szegediek vezettek két góllal (8-6). Ez azonban csak átmeneti állapot volt, a játékrészt a franciák 12-11-es előnnyel zárták, a hazaiak három hétméterest hagytak ki ebben a harminc percben.
A második felvonás elején négy perc alatt 16-12-re elhúzott a Nantes, ekkor kevesen fogadtak volna a szegediek sikerére. A szurkolók végig űzték-hajtották a csapatot, a 40. percben kimaradt a negyedik hazai hetes is, ekkor 21-17-re vezettek a vendégek.
A záró negyed órára jelentősen feljavult a szegedi védekezés, a kapuban Sego parádézott, és szemmel láthatóan a franciákat is váratlanul érte, hogy egyre szorosabban alakult a végjáték. Hat perc volt még hátra, amikor a Szeged 27-27-nél utolérte ellenfelét, két perccel a vége előtt pedig Sostaric révén sikerült megszerezni a vezetést (29-28).
Hektikus végjátékban az utolsó percben Sego ziccert védett, a szegediek pedig megszerezték a harmincadik gólt, amivel eldőlt a csata, a Tisza-partiak 30-28-ra győztek.
„Kicsit túlpörgött a csapat, mindenki a legjobbat akarta, de mindezt egyénileg próbálta megoldani – mondta a lefújás után Juan Carlos Pastor, a szegediek vezetőedzője. - Akkor lettünk eredményesek, amikor csapatként működtünk jól.”
A másik magyar együttes, a Telekom Veszprém Barcelonában próbálta megtörni az átkot, a korábbi nyolc katalán kirándulás minden alkalommal vereséggel zárult. Ljubomir Vranjes, a veszprémiek szakvezetője a kilencedik nekifutás előtt úgy vélekedett, most van esély a győzelem megszerzésére.
A találkozó sajnos másképp alakult, a veszprémiek a 20. percben vezettek utoljára (10-9), ettől kezdve jobbára két-három gól volt a spanyolok előnye. A 39. percben 22-17-nél lehetett érezni, hogy a veszprémiek ezt a hátrányt már nem tudják ledolgozni, nem sikerül megszakítani a barcelonai negatív sorozatot. A vége 31-28 lett a Barcelona javára, amely megérdemelten nyert. „Nagyon sok hibával játszottunk, messze elmaradtunk igazi tudásunktól – mondta a veszprémiek honlapján Vranjes. - Ezzel önmagunkat hoztuk nehéz helyzetbe. Számomra is tanulságos volt a mérkőzés, mert kiderült, még többet kell edzenünk, hogy pótoljuk a hiányosságainkat.”
„Az első félidő végén túl sok labdát szórtunk el, ezzel lépéselőnyhöz juttattuk a Barcát – értékelt Lékai Máté, a veszprémiek válogatott irányítója. - A másodikban csak futottunk az eredmény után, és amikor felzárkózhattunk volna, újra belehibáztunk. Nem tudtunk könnyű gólokat lőni, a Barcelona pedig ilyenekkel tartotta előnyét.”
„Nem lett volna szabad a hibáinkkal helyzetbe hozni a Barcelona gyors, erőszakos átlövőit és irányítóit – jelentette ki Dragan Gajic, a magyar együttes jobbszélsője. - Tudtuk, hogy a nyitott védekezése is agresszív lesz, mégsem voltuk képesek átjátszani. A technikai hibáink száma elárulja, miért kaptunk ki.”
A veszprémiek következő ellenfele hazai pályán szombaton a csoportot száz százalékos teljesítménnyel vezető, az előző kiírást a negyedik helyen záró Vardar Szkopje lesz.
kézilabda
Frissítve: 2018.09.23 21:21

Sallai góllal debütált a Bundesligában

2018.09.23 17:13

Fotó: AFP/ John MACDOUGALL
Első német élvonalbeli bajnoki labdarúgó-mérkőzésén rögtön gólt szerzett Sallai Roland Freiburg csapatában. A magyar játékos remekül mutatkozott be, csak sérülése miatt cserélték le.
Sallai Roland első alkalommal kapott játéklehetőséget új csapatában, az SC Freiburgban. A magyar válogatott játékos remekül kezdett, a hetedik percben fejelte a hálóba csapata, a Freiburg vezető gólját a Wolfsburg otthonában a Bundesliga negyedik fordulójában. Sallai negyed órával később kiharcolt egy tizenegyest, amit Nils Pedersen a kapusba lőtt, ám a kipattanó labdát a hálóba fejelte. Újabb öt perc elteltével Sallai sárga lapot kapott, a 41. percben pedig lecserélték, mert egy ütközés után felrepedt a fejbőre és szédülésre panaszkodott. A találkozót a freiburgiak 3-1-re megnyerték, megszerezve első győzelmüket a szezonban, a wolfsburgiak pedig először szenvedtek vereséget.
A freiburgiak kedden a Schalke 04-et fogadják a hétközi fordulóban, Christian Streich vezetőedző bízik benne, hogy Sallai is pályára léphet.
„Úgy tűnik, szerencsére nem szenvedett komoly sérülést, Sallai új lendületet hoz a játékunkba, szükségünk lesz rá a következő fordulóban”- mondta a szakember.
A Hertha BSC otthon 4-2-re múlta felül a Borussia Mönchengladbachot. A berliniek Dárdai Pál vezetőedzővel a kispadon három győzelemmel, illetve egy döntetlennel kezdték a szezont, ami a klub történetének legjobb rajtja az első osztályban. A fővárosi klub a száz százalékos teljesítménnyel listavezető Bayern München (a bajorok 2-0-ra nyertek az előző bajnokság ezüstérmese, idén még pont nélküli Schalke 04 vendégeként) mögött a második helyen áll a tabellán. A lefújás után a magyar szakembertől többek között azt kérdezték az újságírók, meddig tarthat a csapat lendülete?
„Akár a bajnokság végéig is képesnek tartom a csapatot ilyen magas szinten játszani – hangsúlyozta Dárdai. –Többen hiányoznak sérülés miatt, ez mégsem látszik a teljesítményünkön. Ezért gondolom azt, hogy erősek vagyunk, és bizakodva várhatjuk a folytatást.”
A Szalai Ádámot is foglalkoztató (a magyar válogatott csatár a 78. percben csereként lépett pályára) Hoffenheim hazai pályán 1-1-re végzett a Borussia Dortmunddal. A találkozó előtt a vendégdrukkerek olyan transzparenst emeltek a magasba, amelyen Dietmar Hopp, a Hoffenheim tulajdonosának arcképe egy célkeresztben látható. A történtek miatt a lefújás után a dortmundi klub elnézést kért a Hoffenheimtől és elhatárolódott a szurkolók akciójától.
A vendéglátók a bocsánatkérést elfogadták, ez azonban nem jelenti azt, hogy szó nélkül hagyják a történteket. A klub elképzelhetőnek tartja, hogy a kifeszített transzparens gyilkosságra felbujtásként értelmezhető. Ha a jogászok így értékelik a történteket, akkor a Hoffenheim rendőrségi feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen.
Az angol bajnokságban a hatodik fordulóban a Liverpool 3-0-ra nyert otthon a Southampton ellen és továbbra is száz százalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát, a Manchester United ezzel szemben ismét pontokat hullajtott el, ezúttal csupán 1-1-re volt képes otthon a Wolverhamptonnal szemben. Elveszítette első pontjait a Chelsea, amely gól nélküli döntetlenre végzett a West Ham United vendégeként.