Netflix;Takeshi Kovacs;

2018-03-02 06:46:00

Takeshi Kovacs felemás kalandjai

A Netflix vadonatúj sci-fi–sorozata alapvetően bugyuta alapkoncepcióra épül, de jobban kell koncentrálnia a nézőnek, mint egy emelt szintű matek érettségin, hogy követni tudja az eseményeket.

Háromszáz évet haladunk előre az időben, az emberiség számára a halál már múlt idő. A társadalom tagjai beépített chipekkel a nyakukban közlekednek, amelyekben a teljes tudatuk és személyiségük tárolódik. A szereplők úgy cserélgetik a testüket, mint VV Aurelio a barátnőit – baj csak akkor van, ha a kütyü megsemmisül, mert akkor tényleg vége a dalnak.

A pilothoz nem árt a türelem: az első 25 percben homlokráncolva próbáljuk megfejteni, mit is nézünk pontosan. Az epizód második felében kezd összeállni a kép, sőt kezd felébredni bennünk az érdeklődés. Az Altered Carbon ugyanis a Richard K. Morgan könyveiből született remek forgatókönyvnek és gyönyörű látványvilágának köszönhetően a maximumot kihozza az alapötletből.

Főhősünk, Takeshi Kovacs (Joel Kinnaman)egy új testben ébred, de nem akárhol: börtönben. Kovacs nem más, mint egy szuperkatona, aki természetesen zavaros és tragikus múlttal bír. Gyorsan a falakon kívül kerül, a roppant gazdag és befolyásos Laurens Bancroftnak (James Purefoy) hála, aki megbízza saját halálának felgöngyölítésével. Bancroft a chipnek köszönhetően ugyan visszatért az élők sorába, de sajnos az utolsó 48 órájára nincs rögzítve. A rendőrség öngyilkosságot állapított meg, de a milliomos meg van győződve arról, hogy valaki megölte. Főszereplőnk előbb kiélvezi a jövőben kapható összes hedonista élvezetet, a futurisztikus kábítószerektől kezdve, a kaméleonként változó sztriptíztáncosokig, majd némi önmarcangolás után elvállalja a feladatot.

Az Altered Carbon erőssége kétségkívül a lenyűgöző díszlet és a parádés akciójelenetek. Van itt minden a csodaszép, misztikus japán látványvilágtól kezdve a neonfényes underground diszkó-verekedésig és a viktoriánus hotel-lövöldözésig. A sorozat vegyes értékeléseket kapott, ami érthető, hiszen előbb még a fejünket fogjuk a közhelyes dialógusoktól, a következő pillanatban pedig a szánk is tátva marad a látványtól. A sci-fi kedvelőinek kihagyhatatlan, de a semlegeseknek is megér egy próbát.