NB I - Javított az Újpest

2018.03.10 17:44
FOTÓ: MTI, Czeglédi Zsolt
A Mezőkövesdtől otthon elszenvedett vereség után javított az Újpest: idegenben legyőzte a Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójában szombaton.

Ezzel pontszámban beérte a harmadik helyezett DVSC-t, amely immár a legutóbbi négy bajnoki mérkőzésén nem tudott nyerni, s mindössze egy pontot szerzett. Az Újpest 2013 tavasza óta először győzött bajnoki találkozón Debrecenben.

OTP Bank Liga, 22. forduló:
Debreceni VSC-Újpest FC 1-2 (0-0)
Nagyerdei Stadion, 2701 néző, v.: Iványi
gólszerző: Könyves (76.), illetve Novothny (57.), Tischler (90.)
sárga lap: Takács T. (53.), illetve Pauljevic (42.), Litauszki (70.), Simon (93.)

DVSC:
Nagy S. - Mészáros, Kinyik, Bényei, Ferenczi J. (Barna, 67.) - Varga K., Bódi, Tőzsér, Sós (Csősz, 86.) - Takács T. (Tabakovic, 78.), Könyves

Újpest FC:
Pajovic - Pauljevic, Litauszki, Bojovic, Burekovic - Nwobodo, Onovo, Diallo - Zsótér (Simon K., a szünetben), Novothny (Tischler, 77.), Nagy D. (Sankovic, 84.)

A Debrecen volt aktívabb az első félidőben, többet birtokolta a labdát, helyzeteket is alakított ki, de egyik akcióját sem tudta eredményesen befejezni. Időnként az Újpest is eljutott ellenfele kapujáig, ám akárcsak a hazaiaknál, a legígéretesebb lehetőségnél náluk hiba csúszott a kivitelezésbe.

Élénk tempóban kezdődött a második játékrész, a DVSC-nek pár perc alatt több esélye is volt a vezetés megszerzésére, mégis az Újpest jutott előnyhöz, mert Novothny higgadtan és pontosan lőtt 15 méterről a hazai kapuba Nagy Dániel jó ütemű passza után. Ezt követően a fővárosi csapat bátrabban futballozott, több támadást vezetett, de a hazaiak így is egyenlíteni tudtak Könyves révén, aki kihasználta, hogy Pajovic rosszul jött ki a kapujából. Az utolsó negyedórában mindkét együttes törekedett a győzelem kiharcolására, ami a fővárosiaknak jött össze Pauljevic remek megindulásának és Tischler szép befejezésének köszönhetően.

A Debrecen összességében több helyzetet alakított ki, az Újpest viszont jobban használta ki a lehetőségeit.

Nem bizonyított, hogy Trump összejátszott az oroszokkal elnökké választásakor

2019.03.24 21:19
Trump fellélegezhet
Fotó: AFP/ MANDEL NGAN
"A bizonyítékok nem támasztják alá, hogy az elnök részt vett egy orosz beavatkozással összefüggő választási csalásban" - ismertette a Mueller-jelentés eredményét az igazságügy-miniszter.
A régóta várt Mueller-jelentés tisztázta Donald Trump amerikai elnököt azok alól a vádak alól, amelyek szerint összejátszott Oroszországgal a 2016-os választás befolyásolása érdekében - tudósít William Barr igazságügy-miniszter vasárnapi bejelentéséről a Washington Times.

"A vizsgálat szerint a bizonyítékok nem támasztják alá, hogy az elnök részt vett egy orosz beavatkozással összefüggő választási csalásban"
- közölte Barr, majd hozzátette, azt sem derült ki, hogy Trump kampánycsapatából bárki együttműködött volna az oroszokkal, pedig, mint állítja, a másik fél nyitott lett volna erre. Robert Mueller pénteken fejezte be a csaknem kétéves vizsgálatot, majd az ebből készült jelentést átadta az igazságügy-miniszternek, aki most nyilvánosságra hozta a dokumentumnak azt a pontját, amelyre a legtöbben kíváncsiak voltak.

A különleges ügyész azt sem állítja, hogy Trump elkövette az igazságszolgáltatás akadályozása bűncselekményt, de nem is menti fel ez alól.

Meghallgatásra idézik be az amerikai igazságügyi minisztert

Meghallgatásra idézi be William Barr igazságügyi minisztert a Mueller-vizsgálattal kapcsolatban az amerikai képviselőház igazságügyi bizottsága - jelentette be Jerry Nadler. A bizottság demokrata párti elnöke rögtön azt követően nyilatkozott, hogy a tárcavezető levélben tájékoztatta a törvényhozókat a Mueller-jelentésben foglalt főbb megállapításokról. Adam Schiff, a képviselőház hírszerzési bizottságának ugyancsak demokrata párti vezetője már azután, hogy a Mueller-bizottság pénteken átadta a jelentést William Barr miniszternek, közölte: a törvényhozók a kongresszus elé idézhetik meghallgatásra Robert Muellert, a vizsgálóbizottság vezetőjét is.

Frissítve: 2019.03.24 22:05

Nem elírás: a magyar válogatott 2-1-re legyőzte a vb-döntős horvátokat

2019.03.24 19:57
Dzsudzsák Balázs vezéregyéniség volt 100. válogatottságán
Fotó: Népszava/ Molnár Ádám
A századszor válogatott Dzsudzsák Balázs gólpasszainak is köszönhetően vendéglátóként 2-1-re nyert a vb-ezüstérmes ellen a nemzeti tizenegy a labdarúgó Eb selejtezőjének E csoportjában.
Vasárnap délután lépten-nyomon a magyar vagy a horvát válogatottra utaló öltözéket viselő emberekbe lehetett botlani Budapest-szerte, ahogy közeledett a kezdés 18 órai időpontja, úgy gyűlt össze egyre nagyobb tömeg a stadionhoz közeli csomópontokon. A Corvin negyednél már a meccs előtt másfél órával komoly helyezkedés zajlott a metrópótló-buszokon elérhető helyekért, de hasonló volt a helyzet a Lurdy Házban is az étkezőasztaloknál, ahol hazaiak és vendégek jól megfértek egymás mellett.
Nemcsak a stadion közelében található helyszíneken alakult ki tömeg, hanem a Groupama Aréna belépőkapuinál is: a mérkőzést civilben megtekintő kolléga szerint a kapunyitás után sokáig nem lehetett bejutni bérlettel a stadionba, mivel a rendszer nem ismerte fel a vonalkódot. Az ennek kapcsán kialakult kisebb tömegjelenet után végül mindenki időben elfoglalhatta a helyét, az első labdaérintést (és a kapu mögötti szurkolótábor által bemutatott, Szent Koronát ábrázoló élőképet) telt ház, 23 ezer néző látta. Köztük a vendégszektorban mintegy 1200 horvát.
A többség már a tribünön szembesülhetett azzal, hogy Marco Rossi tartotta a szavát: a szövetségi kapitány a csütörtöki, szlovákok ellen elveszített nyitány után arról beszélt, hogy több ponton is módosítani fog csapatán. A nagyszombati kezdőcsapatból öten kikerültek, ezúttal Dzsudzsák Balázs, Szoboszlai Dominik, Baráth Botond, Pátkai Máté és Nagy Dominik kapott lehetőséget. Apropó, Dzsudzsák: a 32 éves szélső 100. alkalommal ölthette magára a címeres mezt. A két elnök, a horvát szövetség részéről Davor Suker, a magyar oldalról pedig Csányi Sándor külön is köszöntötte.
A nemzeti tizenegy nagy elánnal vetette bele magát a játékba, különösen a jobbszél élt, ahonnan Dzsudzsák és Lovrencsics Gergő összjátéka után az első tíz percben kétszer is ígéretesen kanyarodott be a labda a vendégek kapuja elé. A biztató kezdet ellenére mégis a horvátoktól volt hangos az aréna a 13. minutumban, amikor Ante Rebic megszerezte a vezetést Horvátországnak.
A szurkolótábor hátrányban is kitartott a válogatott mellett, amely a labdát megtartva, okosan passzolgatva próbált építkezni. A mezőnyjáték percei után aztán a 34. minutumban siker koronázta az erőfeszítéseket: Dzsudzsák remek passzát Szalai Ádám váltotta gólra (1-1)!
Az első félidőből hátralévő időben Rossi cserére kényszerült, a megsérülő Nagy Dominik helyére Varga Roland állt be. A középpályást a tizenhatos vonalánál lökte Dejan Lovren, pontrúgás a szabálytalanság ellenére sem járt.
A térfélcserét követő első gólszerzési lehetőségre jó negyed órát kellett várni, Ivan Perisic talált oldalhálót közelről. A magyar játékosok bátran letámadták a világbajnoki ezüstérmes ellenfelet, jutalmul pedig a 76. percben megszerezték a vezetést: Dzsudzsák szöglete után Pátkai Máté lőtt Lovre Kalinic kapujába (2-1)!
A vendégeket felkészítő Zlatko Dalic azonnal csatárt cserélt be, ennek ellenére alig két perccel később újra a házigazda állt közel a gólhoz. Hat perccel a vége előtt Rossi beküldte Bese Barnabást, ám ennél is fontosabb, hogy Dzsudzsák jött le – a két gólpasszt kiosztó „századost” állva tapsolta a közönség.
Később volt alkalom megünnepelni Rossit és a teljes csapatot is, a végeredmény ugyanis már nem változott: az olasz edző negyedik Groupama Arénában lejátszott meccsén is győztes gárdát irányíthatott. A csoport korábbi mérkőzésén a szlovákok 1-0-ra kikaptak Walestől, így két forduló után Szlovákia, Wales (amely csak egyszer játszott), Horvátország és Magyarország is 3-3 ponttal áll az E csoportban, Azerbajdzsán nullán.
A selejtezősorozat magyar szempontból június 8-án, az Azerbajdzsán elleni idegenbeli mérkőzéssel folytatódik, majd három nappal később jön hazai pályán Wales.
Frissítve: 2019.03.24 20:45