A bajnoki döntőben vágna vissza a Szeged a Veszprémnek

2018.04.17. 07:51
Bodó (kékben) a kupadöntőben végig szigorú őrizetet kapott Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Az elveszített kupadöntő után a csalódottság az úr a Tisza partján, az ezüstérmes kézilabdacsapat balátlövője, Bodó Richárd ugyanakkor már a bajnoki fináléra fókuszál.

A Magyar Kupa hétvégi, debreceni négyes döntőjében a papírformának megfelelően ezúttal is a hazai mezőnyből kiemelkedő két gárda, a Telekom Veszprém és a MOL-Pick Szeged játszotta a finálét, amely a korábbi évekhez hasonlóan ezúttal is szoros küzdelmet hozott, ám ismét a bakonyiak diadalával zárult. Noha sokáig közel állt a trónfosztáshoz a szegedi együttes, végül mégis a 23-21-re nyerő, ezzel a klubtörténet 27. kupagyőzelmét megszerző veszprémi játékosok emelhették magasba a serleget.

„Nagyon nehéz ezt feldolgozni – mondta a lapunknak nyilatkozó Bodó, amikor megjegyeztük: hiába nyert nemrég bajnokit a Veszprém Arénában a Szeged, éremért játszott tétmeccsen továbbra is mindig a Veszprém a jobb. - Már nagyon sokszor éreztem úgy, hogy az adott szituációban a Szeged is megérdemelte volna a győzelmet, a Veszprémnek ugyanakkor remek csapata van, ezt ne feledjük, és amikor tétre megy a párharc, mindig jobban játszik. Nagyon elfáradtunk és csalódottak vagyunk, hiszen nyerni szerettünk volna.”

Pedig félidőben – éppen a dudaszó pillanatában betaláló Bodó góljával – még a Szegednél volt az előny, később pedig kétgólos hátrányból is fordítottak a csongrádiak. Az egész mérkőzésen parádés formában védő veszprémi kapus, Mirko Alilovic ugyanakkor a második játékrészben is sorozatban szállította a védéseket, a felek legutóbb bajnokiján kilencszer eredményes – ezúttal négy gólt szerző – Bodó pedig extra őrizetet kapott, így nem tudta a korábban látott formáját idézni. A kaput kettős emberelőnyben is bevenni képtelen szegediek a hajrára komoly hátrányba kerültek, egyre hitehagyottabbnak tűntek. „Nagyon jól támogatta a kapuból a veszprémi falat, a védéseivel rengeteget hozzátett csapata sikeréhez. Ő jelentette a különbséget” – mondta Alilovicról Bodó, akit ebben a felállásban aligha vigasztal, hogy a horvát válogatott kapussal a következő szezonban már a közös sikerekért küzdhet, hiszen Alilovic a nyártól Szegeden folytatja pályafutását.

Mivel a Bajnokok Ligája további küzdelmeitől mindkét kupadöntős magyar együttes korán elbúcsúzott az idén, a tavaszi idény hajrájában Veszprémben és Szegeden is egyetlen sorozatra koncentrálhatnak: a bajnokság alapszakaszából még három forduló hátravan, majd következik az oda-visszavágós döntő, ahol egyelőre még csak az alapszakaszgyőztes veszprémiek helye biztos, várhatóan a Szeged lesz a másik résztvevő (a visszavágó a szabályok értelmében az alapszakaszt megnyerő csapat otthonában, jelen esetben Veszprémben lesz). Ugyan a szegediek az őszi szezonban látott több pontvesztésüknek „köszönhetően” még nem mehetnek biztosra, sorsuk a saját kezükben van, hiszen ha csak egyetlen ponttal is, de megelőzik a harmadik helyezett Tatabányát.

„A veszprémi visszavágóra mindenképpen olyan eredményt szeretnénk elérni, amellyel még lehet esélyünk az aranyéremre” – felelte érdeklődésünkre Bodó, amikor arról kérdeztük, mi lehet a Veszprém legyőzésének kulcsa abban az esetben, ha a Szeged megőrzi második helyét, azaz döntőt játszhat. „Biztosan szoros csata lesz mindkét meccsen, de ott már végre mi szeretnénk ünnepelni a végén” – tette hozzá a Veszprém ellen 2002 óta csupán egy, a 2007-es bajnoki döntőt megnyerő Szeged játékosa.

Ami azt illeti, valóban volna miért törleszteniük Bodóéknak.

Veszprémiek kényszerpihenőn
A kupagyőztes Telekom Veszprém irányítója, Lékai Máté egy ütközést követően megsérült a Szeged elleni finálé hajrájában, az őt megvizsgáló orvosok darabos törést állapítottak meg a kézilabdázó jobb hüvelykujjában. Lékait tegnap megműtötték, a válogatott játékosra várhatóan 3-4 hét kihagyás vár. A bakonyiak másik hiányzója, a döntőt is kihagyó Andreas Nilsson vállsérülése miatt hazautazott Svédországba, a beállós ebben az idényben valószínűleg már nem léphet pályára.

Fucsovics két helyet javított a világranglistán

2018.04.16. 12:07
A megnyert első szett ellenére Fucsovics Márton vasárnap Monte-Carlóban az ATP-1000-es salakpályás verseny első fordulójában kik
Babos Tímea továbbra is a 39. helyen áll a női teniszezők világranglistáján. A férfiaknál Fucsovics Márton két helyet javítva az 59. - írta az MTI.

Babos Tímea a múlt héten nem versenyzett, jelenleg a salakpályás szezonra készül, és első tornáját két hét múlva vívja Rabatban.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

...269. (268.) Gálfi Dalma 196

Fucsovics Márton vasárnap az első fordulóban búcsúzott Monte-Carlóban, legközelebb pedig az egy hét múlva kezdődő budapesti tornán lép pályára.

2018.04.15. 21:46
Petar Nenadic (pirosban) négy góllal járult hozzá a sikerhez Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
A címvédő Telekom Veszprém nyerte idén is a kézilabda Magyar Kupát, miután a fináléban 23-21-re legyőzte a MOL-Pick Szegedet.

Az elődöntő egyik csapat számára sem jelentett komoly kihívást szombaton: előbb a szegediek nyertek 37-17-re a Csurgó ellen, majd a veszprémiek „lakták be” a négyes döntő helyszínét, a debreceni csarnokot egy 38-22-vel a Balatonfüreddel szemben.

Sorozatban hetedszer találkozott egymással a kupafináléban a címvédő Veszprém és a trónra vágyó Szeged. A két együttes március 10-én a bajnokságban mérte össze tudását, és a szegediek a tíz gólig jutó Bodó Richárd vezérletével 32-31-re győztek a Veszprém Arénában, ez korábban még egyetlen magyar csapatnak sem sikerült.

„Szerintem most jobban figyelnek rám a veszprémiek” – jósolt a finálé előtt a szegedi átlövő.

Mindkét gárda nagyon fegyelmezetten, koncentráltan kezdett, a horvát kapusok mindkét oldalon remekeltek: a veszprémieknél Mirko Alilovic, a másik oldalon Marin Sego védett szenzációsan. Ennek eredményeként négy perc elteltével még csak 1-1- volt az állás, a tizedikben pedig 3-3. A harmadik szegedi gól volt Bodó első találata.

Mindkét csapat vezetett, de egyik sem tudott egy gólnál nagyobb előnyre szert tenni, először a 23. percben volt kettő a különbség, amikor 9-7-re elhúzott a Szeged, egy perccel később már 10-7 volt az eredmény. Öt percig gólképtelen volt a Tisza-parti együttes, egyenlített a Veszprém, a slusszpoén Bodóé volt, aki két másodperccel a dudaszó előtt 11 méterről bombázott a hálóba, Alilovic csak bele tudott érni a labdába (11-10).

A második félidőben a 40. percben Nagy László góljával vezetett először a Veszprém 14-13-ra, de Bodó húsz másodperccel később egyenlített, megszerezve saját maga harmadik gólját. A 42. percben 16-14-es veszprémi vezetésnél időt kért Juan Carlos Pastor, a szegediek trénere. A legjobbkor avatkozott közbe a szakember, másfél perc alatt egyenlített a Szeged (16-16), majd Sego bravúrjai után – kétszer egymásután kivédte Ugalde lövését – vezetett a Szeged, igaz azonnal jött a veszprémi válasz.

Kettős emberelőnybe került a Szeged, de Alilovic két ziccert is védett, a veszprémiek növelték előnyüket, kilenc és fél perccel a vége előtt pedig első alkalommal vezettek hárommal vezettek Dejan Manaskov révén (21-18). Utoljára kérhetett időt a Szeged, majd emberelőnybe került, de gólt Petar Nenadic révén a veszprémiek szereztek, akik hat perccel a vége előtt 22-18-ra vezettek.

Nagy László gólja az 56. percben gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. A vége 23-21 lett a veszprémiek javára, akik huszonhetedik alkalommal nyerték meg a Magyar Kupát. A bronzérmet a Balatonfüred szerezte meg, miután 31-25-re jobbnak bizonyult a Balatonfürednél.

„Rengeteg hibát elkövettünk, emberelőnyben rossz döntéseket hoztunk, több gólt kaptunk, mint lőttünk, így nem lehet nyerni – mondta Pastor. – Fordulópont volt a kettős emberelőnyünk, amiből csak gólt kaptunk.”

„Nagyon jó mérkőzést játszottunk, jól védekeztünk, gratulálok a Szegednek, nagyon jó csapat, fantasztikus volt a kapusteljesítményünk, ma talán ez döntött, illetve a kiélezett helyzetekben okosabbak voltunk – jelentette ki Vranjes. – Több tapasztalt játékosunk van, apróságok döntöttek, de a fontos játékhelyzetekből mi jöttünk ki jobban.”