Veresége ellenére is ott lehet a vb-n Magyarország

2018.06.13 23:03
Ligetvári Patrik, valamint a szlovén Vid Kavticnik és Blaz Blagotinsek a Magyarország–Szlovénia kézilabda világbajnoki selejtező
Fotó: /
Az idegenbeli diadal után szerdán Veszprémben 26-22-re kikapott Szlovéniától a magyar válogatott, amely egy gólt megőrzött előnyéből, így kijutott a jövő januári, olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda világbajnokságra.

Biztos, hogy nem a Telekom Veszprém játszik? – tette volna fel teljes joggal a kérdést az a gyanútlan látogató, aki esetleg nem tudta, hogy a királynék városában komoly tétre menő mérkőzést rendeznek. Alig egy órával a sorsdöntőként aposztrofált Magyarország–Szlovénia vb-selejtező előtt ugyanis a Veszprém Aréna környéke szokás szerint pirosba borult, ráadásul többen ezúttal is veszprémi mezt viseltek.

A csarnokban sem sokban tért el a miliő attól, ami jobb idényekben mondjuk egy Bajnokok Ligája- negyeddöntőben tapasztalható ugyanott – a kezdésre teljesen megtelt a lelátó, a kapu mögötti szurkolótábor pedig már negyed órával az első labdaérintést megelőzően hangos biztatásba kezdett. A helyiek fokozott jelenlétét mi sem érzékeltette jobban, mint a tény, hogy a vendégcsapatból nagy tapssal fogadták Gasper Margucot és Blaz Blagotinseket (mindketten a Telekom Veszprém kézilabdázói), a magyarok közül pedig kitüntetett üdvrivalgással köszöntötték a volt vagy jelenlegi veszprémieket: Schuch Timuzsint, Nagy Lászlót, Ligetvári Patrikot, Mikler Rolandot vagy éppen Lékai Mátét.

A múlt szombati, bravúros idegenbeli sikernek (Koperben 29-24-re nyert Magyarország) köszönhetően megnyugtató, ám korántsem kényelmes előnyről kezdhettek a hazaiak. Amint azt a napokban a főszereplők is lépten-nyomon elmondták, egy világbajnoki bronzérmes gárdát azért mégsem illik leírni, de a szlovénok himnusznál tanúsított magatartása sem arról árulkodott, hogy feladták volna a reményt: a vendégjátékosok végig egymást hergelve spannolták magukat.

A mérkőzés első 30 perce ugyan helyenként többet ígért, mégsem változtatott a kezdeti helyzeten.

A hazai kedvenc, Lékai kezdte a gólgyártást, eleinte azonban még tartotta a lépést Szlovénia. Ez az állapot a 13. percig tartott, akkor volt először kettő, majd lett kisvártatva három a felek közti differencia: Bánhidi Bence találata után – amikor Veszprémben 7-4-re, összesítésben pedig már nyolccal vezettek a magyarok – Veselin Vujovic is érezte, hogy közbe kell lépnie, a szakember időt kért. A rövid játékmegszakítást követően még nem, később kaptak erőre a vendégek: noha a játékrészben egyszer sem vezetett Szlovénia, a hajrában többször egyenlíteni tudott. Utoljára éppen a legfontosabb pillanatban, Bodó Richárd kihagyott zicceréből indulva, a félidő végét jelző dudaszó előtt. Annak a Blagotinsek-gólnak Veszprémben sem sokan örültek.

A folytatás előtt ünnepélyesen köszöntötték az együttes két korábbi erősségét, Harsányi Gergelyt és Iváncsik Tamást, egyébként a második játékrész ugyanúgy kezdődött, mint maga a visszavágó: ötgólos magyar előnyről.

A kapuban Koperben is parádézó Székely Mártonnak köszönhetően kezdetben a kritikus pillanatokat is átvészelte a házigazda, a lendületben lévő Szlovénia három percig nem tudta magához ragadni az előnyt. Utána ugyan egyszer sikerült, a továbbiakban viszont sokáig az történt, ami az Aréna közönségének a legjobban tetszett: Székelyhez szinte tapadt a labda, az eredményjelzőn pedig a piros, fehér, zöld zászló mellett szerepelt több találat.

Még bő negyed óra volt hátra, amikor ismét fordult a kocka, nem egészen 11 pedig akkor, amikor először kettővel vezettek a vendégek. A szurkolás intenzitása nem hagyott alább (az utolsó percekben az egész Aréna állva szurkolt), a csapat pedig nem engedte ki a kezéből a kvalifikációt: közte négynél állt meg a számláló, ám ezzel Magyarország „hibahatáron belüli” vereséget szenvedett, így kijutott a január 9. és 27. között Németországban és Dániában sorra kerülő vb-re. Egyúttal egy lépéssel közelebb került a távolabbi cél, a 2020-as tokiói olimpia felé.

Frissítve: 2018.06.30 19:37

Új sportágba vág bele Shane Tusup

2019.01.16 13:25

Fotó: / Molnár Ádám
Augusztusban fogott először a kezében golfütőt, de máris világbajnok akar lenni.
Shane Tusup úgy döntött, hogy egy, számára egészen új sportágban próbálja ki magát: Hosszú Katinka volt férje és edzője a Facebook-oldalán közzétett levelében arról ír, hogy
golfozni fog, és világbajnoki címet akar szerezni.
Tusup beismeri, hogy augusztusban fogott életében először golfütőt a kezében, de a sportág azonnal rabul ejtette, épp úgy, mint annak idején az úszás.
Arról is írt, hogy az elmúlt évek után az úszás mert nem jelent neki olyan kihívást, mint amilyenre vágyik. Levelében Hosszú Katinkát is megemlítette, valamint úgy fogalmazott:
„2018 volt a legnehezebb és legfájdalmasabb év az életemben, emberileg és szakmailag is.”

Kézi-vb: jön a csoportkör legnehezebb szakasza

2019.01.16 11:45

Fotó: MTI/ Illyés Tibor
Egyiptom ellen folytatja vb-szereplését a magyar férfi kézilabda-válogatott, amelynek remeklő kapusa, Mikler Roland úgy érzi, meccsről meccsre jobban teljesít a csapat.
A dán-német rendezésű olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportkörének utolsó mérkőzésein Balogh Zsolt nélkül áll ki Magyarország.
Az argentinokkal szembeni nyitányon elért 25-25-ös döntetlenből 11, az Angola elleni 34-24-es győzelemből négy, a Katar elleni hétfői – 32-26-os – sikerből pedig három gólt vállaló jobbátlövő legutóbb bokasérülést szenvedett, így a kedd reggeli vizsgálatokat követően hazautazott. Gyógykezelése Szegeden folytatódik, kedvező esetben a középdöntőkre csatlakozhat újra a társakhoz.
„A teljesítményünk meccsről meccsre jobb, fontos győzelmeket arattunk, melyeknek örülünk, Zsolti sérülését viszont nagyon sajnáljuk. Reméljük, pár napon belül visszatérhet közénk – nyilatkozta a Népszavának a vb-n remek formában védő Mikler Roland. – Soha nem jön jókor, ha valaki kiesik. Zsolt sérülésének nyilvánvalóan van hatása a csapatra, de nélküle is meg kell megoldanunk az előttünk álló feladatokat, ezzel mindenki tisztában van.”
A következő feladat szerdán a Miklert alkalmazó Telekom Veszprém vezetőedzőjeként is dolgozó szövetségi kapitány, David Davis által felkészített Egyiptom (18.00, tv: M4 Sport), csütörtökön pedig Svédország lesz, a három forduló után hibátlan északiak elleni mérkőzéssel zárul a csoportszakasz. A svédektől és Katartól is kikapó, de Argentínát legyőző afrikai együttes jelenleg is jó eséllyel pályázik a továbbjutásra (a hatos csoport legjobb három csapata jut tovább), a svédek pedig a sorsolás óta a csoport favoritjai – egyik összecsapás sem ígérkezik könnyűnek.
„Számunkra most jön a csoportkör legnehezebb szakasza, az eredményekből is látszik, hogy nagyon kiegyenlített a csoport. Angola legyőzte Katart, Katar Egyiptomot, egyelőre csak a svédek hibátlanok, de mi is jól állunk a szerzett pontok tekintetében. Mindegyik meccs előtt tudtuk, hogy nehéz küzdelem vár ránk, de azt is, hogy ha jól játszunk, akkor győzni fogunk. Így állunk hozzá az előttünk álló meccsekhez is, hiszen nem csupán a középdöntőbe jutás a fontos, hanem az is, hogy pontokat vigyünk magunkkal a torna következő szakaszába. Ha Egyiptom ellen győzünk, az már jó alapot jelenthet mind a továbbjutás, mind a középdöntő kapcsán – folytatta a lapunknak nyilatkozó Mikler, aki szerint az ellenfél edzőjének személye miatt különleges egyiptomi–magyar párharc résztvevői ismerik egymás variációs lehetőségeit és játékról alkotott elképzeléseit. – Ez mindkét fél számára lehet előny és hátrány is. Bízunk magunkban és a győzelemben!”
A középdöntőben két hatos csoportban 12 csapat folytathatja majd. Továbbjutás esetén a magyar válogatottnak ott minimum a negyedik helyre kell odaérni, hogy legyen esélye elérni a torna előtt kitűzött célt, az ötkarikás selejtezőtorna-részvételre feljogosító első hét hely valamelyikét.

A D csoport állása

1. Svédország 6 pont, 2. Magyarország 5, 3. Katar 2 (77-79), 4. Egyiptom 2 (69-75), 5. Angola 2 (67-94), 6. Argentína 1

Frissítve: 2019.01.16 11:49