El-selejtező: döntetlent játszott a Ferencváros

2018.07.12 21:49

Fotó: MTI/ Illyés Tibor
Hiába vezettek a 91 percig, a csapat nem szerzett előnyt az izraeli visszavágóra.
A Ferencváros 1-1-es döntetlent játszott az izraeli Makkabi Tel-Aviv csapatával a labdarúgó Európa Liga-selejtező 1. fordulójának első mérkőzésén, csütörtökön a Groupama Arénában - írja az MTI. A vendégek a 91. percben egyenlítettek.
A nyári igazolások közül a hazaiaknál hárman, a ghánai Abraham Frimpong, az olasz Davide Lanzafame és az izlandi Kjartan Finnbogason is a kezdőben kapott helyet a szezon első tétmérkőzésén.
A visszavágót jövő csütörtökön 19 órától Netanyában rendezik. A párharc továbbjutója a következő körben a szerb Radnicki Nis vagy a máltai Gzira United csapatával találkozik.
Európa Liga-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés:
Ferencváros-Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 1-1 (0-0)

Budapest, Groupama Aréna, 14 127 néző, v.: Ricardo de Burgos (spanyol)
gólszerzők: Spirovski (61.), illetve Atar (91.)
sárga lap: Finnbogason (67.), Böde (85.), illetve Golasa (36.), Atar (90.)

Ferencváros:
Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Frimpong, Botka - Varga R. (Petrjak, 76.), Spirovski, Gorriarán, Bőle - Lanzafame (Leandro, 75.), Finnbogason (Böde, 80.)

Makkabi Tel-Aviv:
Rajkovic - Dasa, Tibi, Jair, Enric Saborit - Micha, Dor Peretz, Golasa (Atar, 64.), Rikan (Yeini, 85.) - Schoenfeld, Kjartansson (Atzili, 79.)
Frissítve: 2018.07.13 17:45

Fucsovics két szettben kikapott Metzben

2018.09.20 14:18

Fotó: AFP/ CHRISTOPHE SIMON
A világranglistán 43. helyezett magyar játékos a moldovai Radu Albottal találkozott.
Fucsovics Márton búcsúzott az 501 ezer euró (162 millió forint) összdíjazású metzi keménypályás férfi tenisztornától, miután csütörtökön a nyolcaddöntőben kikapott a moldovai Radu Albottól – írja az MTI. A versenyeket szervező ATP honlapja szerint a magyar játékos és az ugyanott 107. rivális az első szettben 2:2-ig hozta a saját szervajátékát, majd Fucsovics brékelőnyhöz jutott. Albot azonnal visszavette az elveszített adogatást, azt követően sorozatban három gémet nyert és 40 perc alatt szettelőnybe került. A második játszma Fucsovics elbukott adogatójátékával indult, majd Albot 4:2-es előnyénél ismét brékelni tudott, így saját szervagémjével lezárta az 1 óra 15 percig tartó összecsapást. Fucsovics szerdán, az első fordulóban a francia Adrian Mannarinóval (32.), a torna hatodik kiemeltjével találkozott. Az első szettben az öt ászt szerváló Fucsovics 2:1-nél elvette riválisa adogatását, és mivel ellenfele egyetlen bréklabdáját hárította, 35 perc játékot követően előnybe került. A magyar teniszező a második felvonásban is sokkal hatékonyabban szervált – összesen tíz ásszal, valamint két kettős hibával zárt –, és 1:1-nél, majd 3:1-nél is brékelni tudott, így 1 óra 25 perc alatt győzött.   Eredmény, nyolcaddöntő: Radu Albot (moldovai)–Fucsovics Márton 6:3, 6:2
Frissítve: 2018.09.20 14:18

Férfi kosárlabda NB I - Amerikai centerrel erősített a TF

2018.09.20 14:07
Illusztráció
Fotó: Getty Images/
A férfi kosárlabda NB I-ben újonc Tehetséges Fiatalok Budapest (TF) szerződtette a 206 centi magas amerikai Logan McLane-t.
A TF csütörtöki tájékoztatása szerint a 23 éves kosaras a Miami Egyetemen végzett, s most egy évre írt alá a férfi élvonalbeli bajnokság egyetlen fővárosi klubjánál.
McLane legutóbb az Ohio Redhawks csapatában szerepelt, ahol 33 találkozón átlagban 9,3 pontot dobott, 5,2 lepattanót szerzett és 0,7 asszisztot (gólpasszt) adott.
A TF múlt szerdán közölte, hogy leigazolta az ifjúsági olimpiai ezüstérmes szerb Andrija Sarenacot, aki szintén egyéves megállapodást kötött az egyesülettel.
A TF június 2-án, a Vasas legyőzésével jutott fel az élvonalba, és július 19-én teljesítette az A csoportos versenykiírás feltételeit, a Magyar Kosárlabda Szövetség elnökségének döntése értelmében pedig augusztus 14-én biztossá vált, hogy indulhat az NB I 2018/2019-es idényében.
A TF a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Sportközpontjában, az idén áprilisban átadott, 1326 férőhelyes Ludovika Arénában fogadja majd ellenfeleit.