Vízilabda Eb;

2018-07-25 18:41:02

Drámai csatában szenvedett vereséget a női pólóválogatott

Hollandia 8-7-re nyert a címvédő magyar női vízilabda-válogatott ellen a barcelonai Európa-bajnokság elődöntőjében.

Két évvel ezelőtt az Eb-fináléban 9-7-re a magyarok győztek, a hollandok 1993 óta nem nyertek Eb-t.

A két válogatott egymás elleni elmúlt három meccsén a hollandok bizonyultak jobbnak, az Eb előtti rotterdami felkészülési tornán 10-6-ra nyert az ellenfél, Bíró Attila szövetségi kapitány két oldalt írt tele az elkövetett hibákkal. A szakember ezúttal a lelátón foglalt helyet, mert az olaszok elleni negyeddöntő hajrájában elküldték a kispadtól, helyét segítője, Tóth László vette át a mérkőzésen.

Mindkét csapat nagyon jó védekezéssel nyitott, az első három percben egyik oldalon sem sikerült helyzetet kialakítani. Illés Anna remek távoli lövéssel megszerezte a vezetést a hatodik percben (1-0). Nyolc méteres bombával egyenlítettek a hollandok (1-1). Illés szabálytalankodott visszaúszás közben, kiállították, időt kértek a hollandok, majd megszerezték a vezetést (1-2).

A második negyed elején nem tudták a magyarok, kit állítottak ki, ketten hagyták el a pályát, a hollandok pedig éltek a kettős emberelőny kínálta lehetőséggel (1-3). Szívós munkával 4-4-nél utolérte ellenfelét a magyar csapat, ám hét másodperccel a dudaszó előtt ismét a hollandok szereztek vezetést (4-5).

A holland kapuban a dunaújvárosiakat erősítő Laura Aarts parádés formában védett, egy percen belül kétszer betalált a rivális, és először vezetett hárommal (4-7). Tizennégy másodperccel a játékrész befejezését megelőzően Gurisatti Gréta csökkentette a különbséget (5-7).

Szűcs Gabriella gyors góljára érkezett a holland válasz (6-8) a záró szakaszban. Négy perccel a vége előtt előnyből az újonc Leimeter Dóra talált be (7-8). Az utolsó támadásnál Gurisatti a felső kapufát találta el, az eredmény nem változott. A magyar válogatott a harmadik helyért játszhat.