Szektorbezárást kapott a DVTK, eltiltottak egy felcsúti edzőt

2018.07.31 19:44
Népszava fotó
Kedden ismét ülésezett az MLSZ fegyelmi bizottsága.
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága kedden szektorbezárásra büntette a DVTK-t – írja az MTI. Az MLSZ honlapján közzétett határozat szerint a diósgyőri klubnak szurkolóinak a Puskás Akadémia elleni találkozó utáni rasszista megnyilvánulása, tárgyak bedobálása és a mérkőzés játékvezetőjével szembeni obszcén kifejezés használata miatt kell bűnhődnie. A következő hazai bajnoki mérkőzésén – a miskolciak két idegenbeli fellépést követően az 5. fordulóban a Haladást fogadják – a G és a H szektort le kell zárnia. A felcsúti együttesből a DVTK ellen kiállított Molnár Gábornak a következő bajnoki mérkőzést kell kihagynia, míg a szakmai stábból Vincze Richárd két találkozóra szóló eltiltást kapott, mert „a játékvezető ítélete ellen sportszerűtlen módon tiltakozott”.
Frissítve: 2018.07.31 19:44

Fucsovics Cicipasszal játszik a barcelonai tenisztorna második fordulójában

2019.04.23 08:21

Fotó: Facebook/Fucsovics Márton
Fucsovics Márton a második fordulóba jutott a 2,7 millió euró (850 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornán.
A világranglistán 36. helyezett magyar játékos hétfőn az amerikai Denis Kudlával találkozott, aki ellen 1/1 volt a győzelmi mérlege. A 82. helyen álló ellenfél 3:3-ig tartotta a lépést Fucsoviccsal, aki ekkor elvette az adogatását, majd 48 perc elteltével kiszerválta az első szettet.
A folytatásban Kudla még kevesebb ellenállást tanúsított, egyre többet rontott, és 0:1 után már nem nyert gémet. Az összecsapás 1 óra 17 percig tartott.
"Úgy érzem, jól és koncentráltan játszottam, a tenyeresem stabil volt, egyszer sem veszítettem el az adogatásomat, és a második szettben már az első szervát is jobb százalékban ütöttem"
- elemezte a meccset közösségi oldalán Fucsovics, aki szombat este az FC Barcelona elnökének a vendégeként a Camp Nou stadionban tekintette meg a Barcelona-Real Sociedad labdarúgó bajnoki mérkőzést.
 A 27 éves nyíregyházi teniszezőre a 32 között az ötödik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz (8.) vár, aki erőnyerőként nem lép pályára az első körben.

Eredmény: 1. forduló (a 32 közé jutásért):

Fucsovics Márton-Denis Kudla (amerikai) 6:4, 6:1

Babos feladta az isztambuli tenisztorna selejtező meccsét, de még így is továbbjuthat

2019.04.22 14:50
Illusztráció
Fotó: AFP/ VOLKAN FURUNCU
A 250 ezer dollár (71 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna selejtezőjének második fordulójában adta fel a mérkőzést.
A torna honlapja szerint a világranglista 142. helyén álló játékos - a kvalifikáció ötödik kiemeltje - az osztrák Barbara Haas (191.) után hétfőn Jelena Ribakinával (161.) találkozott, akit tizedikként rangsoroltak a szervezők. A kazah gyorsan 4:1-re elhúzott, majd Babos kiegyenlített, de az első szett így is az ellenfélé lett. A folytatásban Ribakina 3:0-ra meglépett, ekkor
a soproni teniszező ápolást kért a bal lábfejére. Ezt követően visszament a pályára adogatni, de hamarosan jelezte a székbírónak, hogy nem tudja folytatni a meccset.
A menedzsmentjétől származó információ szerint azonban szerencsés vesztesként így is a főtáblára került, ahol kedden a selejtezőből érkező szerb Ivana Joroviccsal mérkőzik.
A 25 éves Babos - aki márciusban fejezte be az együttműködést horvát edzőjével, Nikola Horvattal - egyesben az elmúlt egy évben 27 vereség mellett kilenc mérkőzést nyert meg. Ebből hét főtáblás győzelem volt, kettőt pedig pedig selejtezőben aratott. Ami az idei teljesítményét illeti, 11 vereség (ebből két mérkőzést sérülés miatt feladott) és négy győzelem a mérlege, főtáblán két mérkőzést nyert eddig 2019-ben. Párosban Babos az első kiemelt a francia Kristina Mladenovic oldalán a török metropoliszban, míg Stollár Fanny a svájci Xenia Knoll-lal indul.
Eredmény: selejtező, 2. forduló:

Jelena Ribakina (kazah, 10.) - Babos Tímea (5.) 6:4, 3:0-nál Babos feladta
Frissítve: 2019.04.22 18:52