úszás;

2018-08-05 20:40:52

Fantasztikus fiúk: magyar arany és ezüst ugyanabban a számban

Milák Kristóf az első, Kenderesi Tamás a második helyen végzett a férfi 200 m pillangó döntőjében a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon.

Kenderesi Tamás a legjobb, Milák Kristóf a második leggyorsabb eredménnyel jutott be a 200 m pillangó döntőjébe, az tehát valószínűsíthető volt, hogy lesz magyar érem, de a nagyon optimisták a kettős sikerben is bíztak.

A még mindig csak tizennyolc éves Milák 0.75 mp előnnyel fordult 50 m után, Kenderesi a negyedik helyen úszott, 100-nál 1.53 mp volt Milák előnye, Kenderesi a harmadik helyen úszott. A harmadik hossz után, 150 méternél 2.81 mp volt a magyar fiatal előnye. Milákot nem tudták megszorítani az utolsó 50 méteren sem, és bár a végén nem sikerült Európa-csúcsot úsznia, ezt senki sem bánta, 1:52.79-cel győzött. Kenderesi fantasztikus hajrával ért be a második helyre 1:54.36-os eredménnyel.

„Elégedett vagyok, hiszen első lettem, szomorú vagyok, mert egyéni csúcsot szerettem volna, de nagyon izgultam, idióta volt a hozzáállásom, túl gyorsan kezdtem, rágörcsöltem az egyéni rekordra, ezért nem értem el azt az időeredményt, amit szerettem volna – mondta Milák.

„A taktika nem egészen ez volt, hanem az első százzal kezdeni valamit, hogy ne maradjak le ennyire, de Kristóf nagyon erősen kezdett, két másodperccel jobb 100 m pillangón, mint én – emelte ki Kenderesi a döntő után. – Ez az ezüst pozitív visszajelzés, nem gondoltam, hogy ilyen jól sikerül ez a verseny, Kristóf ma legyőzhetetlen volt.”

Németh Nándor a 100 m gyors döntőjében harmadikként fordult 50 méter után, a második felét azonban nem bírta úgy a távnak, mint a többiek, és végül 48.55 mp-cel a hatodik helyen végzett. Az úszó a medencéből kiszállva egy jól ismert, ám nyomtatásban nem idézhető káromkodással értékelte teljesítményét, pár perccel később már higgadtabban értékelt.

„Nem volt egy jó úszás, a kezdés jól sikerült, de nem bírtam a végét, akkor szétestem, időben és helyezésben is jobbat szerettem volna, a fordulónál kaptam egy hullámot, utána nem tudtam úgy végigtolni, ahogy kellett volna” – mondta M4 Sporton Németh.

Női 200 m pillangón Kapás Boglárka a harmadik, Szilágyi Liliána az ötödik idővel jutott be a középfutamból a ma esti döntőbe.

„Nagyon szeretem úszni ezt a számot, azért ment olyan jól, mert a szívemet is bele tudtam tenni ebbe a kétszáz méterbe – jelentette ki Kapás. – Szerintem reális cél, hogy megjavítsam az egyéni rekordomat, a döntő miatt nem aggódom, tudom, hogy ki fogom úszni magam.”

„Jó, egyenletes úszás volt, lassabban kezdtem, mint reggel az előfutamban, jól éreztem magam úszás közben – jelentette ki Szilágyi. – A döntőben szeretnék az egyéni csúcsom közelébe kerülni, az esti döntő előtt tudok egy napot pihenni, délelőtt nem kell úsznom, ez mindenképpen jól jön.”

Bohus Richárd nem járt sikerrel, középfutamában 100 m háton ötödik lett, összesítésben a tizedik legjobb időt úszta, ami nem volt elég a fináléhoz. Horváth Dávid 200 m mellen egyéni csúcsot javított 2:10:70-nel, de középfutamában így is csupán hatodik lett, összesítésben pedig tizenegyedik.

Késely Ajna szerezte a magyar küldöttség első érmét, a tizenhat éves versenyző szombaton 800 m gyorson fantasztikus teljesítménnyel, 8:21.91 perces ifjúsági Európa-csúccsal lett második. A szám címvédője, Kapás Boglárka ötödikként ért célba.

„Volt egy pont, ahol azt éreztem, hogy nagyon fáj, és milyen jó lenne, ha már vége lenne, akkor jutott eszembe, mennyien szurkolnak nekem, ami olyan erőt adott, hogy össze tudtam szedni magam” – utalt az úszónő arra, hogy a finálé előtt rengeteg biztató üzenetet kapott, Gyurta Dániel olimpiai bajnok úszó pedig a lelátóról szurkolt neki.

A 4x200 méteres mix gyorsváltó, Németh, Milák, Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna összeállításban a negyedik helyen végzett.