úszó Eb;úszás;Verrasztó Dávid;Késely Ajna;

2018-08-09 19:21:14

Verrasztó aranyat, Késely ezüstöt, Burián bronzot szerzett az úszó Eb-n

Sorra jönnek az eredmények a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokság csütörtöki zárónapjáról.

Verrasztó Dávid aranyérmet szerzett, s ezzel megvédte címét 400 méter vegyesen - számol be az MTI. A magyar versenyző 4:10.65 perces idővel csapott célba, ezzel sorozatban harmadszor lett a kontinens legjobbja.

A sportoló a legjobb idővel került a fináléba. A brit Max Litchfielddel szinte végig fej-fej mellett haladtak a fináléban. Az utolsó fordulónál a magyar versenyző került előnybe, és talán az Eb egyik legszorosabb célba érkezésével nyert.

Késely Ajna ezüstérmet szerzett 400 méter gyorson.

Korábban 800 méteren ezüst-, 1500 méteren pedig bronzérmet szerzett - 4:08.77-tel a legjobb idővel várta a finálét. A rajt után az élre állt, féltávnál vezetett, az utolsó ötven méteren legnagyobb riválisával, Simona Quadarellával vívott élet-halál harcot, de a benyúlás a hosszabb kezű olasznak jött ki jobban, s 22 századdal hamarabb érintette a falat.

Burián Katalin 200 méter háton szerzett bronzérmet. A 23 éves Burián 2:07.43 perces egyéni csúccsal csapott célba. A számot az olasz Margherita Panziera nyerte (2:06.18 perc), aki Egerszegi Krisztina 1991 óta fenálló Európa-bajnoki rekordját (2:06.62 perc) adta át a múltnak.

Milák Kristóf a negyedik, Cseh László címvédőként a nyolcadik helyen végzett 100 méter pillangón. A 18 éves Milák - aki 200-on győzött, tavaly a vb-n ezüstérmes volt ezen a távon - 51.51 másodperces idővel csapott célba, míg 32 esztendős honfitársa, 51.84-gyel érintette a falat. A számot nagy meglepetésre az 1-es pályán úszó olasz Piero Codia nyerte a 8-ason haladó francia Mehdy Metella, valamint a brit James Guy előtt.

a 14-szeres Európa-bajnok, a kontinensviadalok történetének legeredményesebb versenyzőjének hatalmas sorozata fejeződött be a 8. helyezéssel.