Dzsudzsák Balázs kimaradt

2018.08.24. 17:42

Fotó: Molnár Ádám / Népszava
Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott júniusban kinevezett szövetségi kapitánya pénteken kihirdette első, már a szeptemberben rajtoló Nemzetek Ligájára készülő keretét.
Az olasz szakember többségében az eddig kipróbált futballistáknak szavazott bizalmat, emellett három újoncot, a Vidit erősítő Tamás Krisztiánt, a honvédos Nagy Gergőt és az Egyesült Államokban légióskodó Sallói Dánielt is behívta, valamint „reaktiválta” a legutóbb 2014-ben kerettag Kovács Istvánt. Korábbi ígéretéhez hűen Rossi kihagyta az egyelőre klubcsapat nélküli Dzsudzsák Balázst.
"Balázzsal személyesen is megbeszéltem a jelenlegi helyzetet, ő pedig érveimet – a válogatott érdekeit szem előtt tartva – megértette és elfogadta. Fontos hangsúlyoznom, hogy annak ellenére, hogy ezúttal nem lesz velünk, továbbra is úgy tekintek rá, mint a nemzeti csapat kapitányára”

– idézi a Magyar Labdarúgó-szövetség honlapja az olaszt.

A nemzeti csapatra szeptemberben két mérkőzés vár az új sorozatban: 8-án, Finnországban vendégszerepel a válogatott, amely 11-én Görögországot fogadja Budapesten, zárt kapuk mögött.

Räikkönen volt a leggyorsabb a második szabadedzésen

2018.08.24. 17:35

Fotó: JOHN THYS / AFP
Kimi Räikkönen, a Ferrari finn versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Belga Nagydíj pénteki második szabadedzésén.
A 2007-es világbajnok - aki pályafutása századik dobogós helyére hajt - egy másodperccel jobb időt autózott, mint a délelőtti első gyakorláson győztes csapattársa, a német Sebastian Vettel - írja az MTI.
Másodikként a címvédő és listavezető brit Lewis Hamilton (Mercedes), harmadikként pedig a finn Valtteri Bottas (Mercedes) zárt.
Eredmények: 2. szabadedzés:
  • 1. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 1:43.355 perc
  • 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:43.523
  • 3. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 1:43.803
  • 4. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1:44.046
  • 5. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 1:44.129
Az első szabadedzést négyszeres világbajnok Sebastian Vettel nyerte, szintén a Ferrari csapatában.

Kajak-kenu vb: két aranyat és egy bronzot is nyertek a magyarok

2018.08.24. 17:25

Fotó: Kovács Tamás / MTI
A magyar versenyzők két arany- és egy bronzérmet nyertek a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokság pénteki döntőiben.
Bodonyi Dóra aranyérmet szerzett a női kajak egyesek 1000 méteres versenyében a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokság pénteki napján - írja az MTI. Ez a magyar kajak-kenu sport 200. vb-elsősége a gyorsasági szakágban.
Ezt követően a Csipes Tamara, Medveczky Erika duó aranyérmet szerzett a női kajak kettesek 1000 méteres versenyében - az övék a 201. magyar győzelem.
Nádas Bence bronzérmes kajak egyes 500 méteren bronzérmet nyert.
A többi döntőt szombaton és vasárnap rendezik.
Frissítve: 2018.08.24. 18:20