kajak-kenu;Kozák Danuta;

2018-08-24 20:57:13

Kajak-kenu vb - Kozák is döntős

Több magyar versenyző is a döntőbe jutott a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokságon. Köztük van Kozák Danuta, aki - a szám olimpiai bajnokaként - kajak egyes 500 méteren lépett tovább.

Kozák Danuta, az UTE 31 éves, ötszörös ötkarikás aranyérmes versenyzője a csütörtöki előfutam-győzelem után pénteken az első középfutamban szállt vízre - írja az MTI. Talán némileg taktikázva nem adott ki magából mindent azért, hogy megszerezze a győzelmet; mellette az új-zélandiak klasszis versenyzője, Lisa Carrington szinte végig vezetve nyert. Kozák pedig tisztes távolból követve őt a második helyen ért be, de ez is elég, hogy a szombati finálén a 3-as pályán rajthoz állhasson.

A péntek késő délutáni programban még egy 500-as középfutamban voltak érdekeltek a magyarok, a Kiss Balázs, Kiss Tamás, Sarudi Pál és Takács Mihály alkotta kenunégyes egy első hellyel lépett tovább.

Az új olimpiai számban, női C-2 500 méteren, valamint férfi K-2 500 méteren most még csak az előfutamokat bonyolították le. A Balla Virág, Takács Kincső páros és a 2011-ben világbajnok Tóth Dávid, Kulifai Tamás duó is harmadik lett futamában, előbbi egység szombaton, utóbbi vasárnap folytatja a középfutamban.

A vb szombaton folytatódik, ezen a napon kilenc döntőt rendeznek majd.