A Chelsea magyarországi rajongóinak klubja 2006-ban alakult bejegyzett szurkolói egyesületként. Így van lehetősége saját bevételekre szert tenni, például a felajánlható adók egy százalékából.
„Sok helyen van nagyobb szükség az egy százalékra, ezzel tisztában vagyunk, de szívesen vesszük, ha valaki úgy dönt, minket szeretne támogatni” – mondta a Népszavának Kaposi Dávid, aki egyik alapító tagja volt a szurkolói klubnak, melynek két éve az elnöke.
A szurkolói klub közös meccsnézést szervez tagjai számára, illetve segít belépőt szerezni a kedvencek külföldi mérkőzéseire.
„A Chelsea bajnoki meccseire csak a tagjainknak tudunk segíteni jegyet szerezni – árulta el a magyarországi rajongók vezetője. – Nálunk évi háromezer forint a tagdíj, ami havi 250 forintot jelent és egy futballszezonra érvényes a tagság. A másik lehetőség, hogy 26 fontért valaki Londonban, a Chelsea-től vásárol tagságot. Aki nem rendelkezik egyikkel sem, annak sajnos nem tudunk segíteni jegyet szerezni a mérkőzésekre.”
A magyarországi klub működését Angliában is nyomon követik, a Chelsea minden szezonban tájékoztatást kér (és kap) a szurkolói egyesület tevékenységéről, létszámáról.
„Szezononként változik a létszámunk, ez természetesen összefügg a csapat eredményességével is, az előző szezonban százharminc tagdíjfizetőnk volt, viszonyítás kérdése, hogy ez sok vagy kevés – fejtegette Kaposi. – Skandináviában több ezer tagja van a Chelsea szurkolói klubjának, itthon nincsenek információim a többi hasonló klub taglétszámáról, a nagyobb csapatoknál minden bizonnyal többen vannak. A Chelsea minden külföldön található szurkolói klubjától kér éves beszámolót, és ennek függvényében lehet tőle jegyet igényelni. A Mol-Vidi idegenbeli Európa-liga csoportmérkőzésére október 4-re az idő rövidsége miatt nem igényeltünk jegyeket, hanem vettünk tizenötöt, klubunkból ennyien utaznak el erre a találkozóra.”
Kuszább a helyzet a fehérváriak budapesti meccsével a londoni kékek ellen: a december tizenharmadiki budapesti találkozóra – amit a Groupama Arénában rendeznek – a Vidi már árulja a jegyeket, a Chelsea viszont még nem. A magyarországi szurkolói klub tagjai a vendégszektorból szeretnének szurkolni, de nem biztos, hogy a Chelsea-től tudnak venni belépőt.
„A több csoportellenfélhez képest (BATE, PAOK) Budapestet tudják a legkönnyebben és legolcsóbban elérni az angol szurkolók, ezért nem kizárt, hogy az összes jegyet eladják a szigetországi drukkereknek a vendégszektorba – vázolta a lehetőségeket a szurkolói klub irányítója. – Ezért azt tanácsoljuk a tagjainknak, hogy menjenek biztosra, vegyék meg a belépőket Budapesten, és próbáljanak a vendégszektorhoz legközelebbi helyekre jegyet szerezni.”
A magyarországi szurkolói klubok napi szinten nem tartják egymással a kapcsolatot, de közös futballtornákon időnként találkoznak egymással. A chelsea-seknek az Arsenal csoportjával a legjobb a viszonyuk, de másokkal is szerveznek közös meccsnézést.
„Egy-egy bajnoki rangadót a két rivális szurkolói csoportja egy-egy étteremben vagy kocsmában együtt szurkol végig, ilyenkor mi is énekeljük azokat a dalokat, amikkel Angliában egymást piszkálják a drukkerek, nagyon jó hangulatúak ezek a találkozók, ugratások, piszkálódások vannak, balhé nincs – hangsúlyozta a chelsea-sek vezetője. – A legtöbben 2017 májusban az FA Kupa-döntőn voltunk, akkor több mint kétszázan szurkoltunk a csapatnak. Erre a meccsre különböző játékokat szerveztünk, volt tombolahúzás is, nagyon jól sikerült ez az összejövetelünk.”